Schneider Electric představil nové kontejnerové napájecí a chladící moduly

Albert Ryba | 16.01.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Schneider Electric představila dva nové moduly pro napájení a chlazení dodávané ve formě kontajneru. Lze díky nim rozšiřovat chlazení a napájení datových center do 500 kW. Fyzickou infrastrukturu tak lze uzpůsobovat IT zatížení a zároveň odstranit hlavní příčinu neefektivního provozu a plýtvání energií.

Nové  moduly podle výrobce zjednodušují stavbu datového centra, protože odstraňují zbytečnou složitost a zároveň šetří čas, peníze a další zdroje potřebné pro konstrukci a integraci.

Podle Ivana Hábovčíka, obchodního ředitele divize IT Business ve Schneider Electric v České republice, jsou nové moduly krokem vpřed při zjednodušení růstu fyzické infrastruktury datového centra. Zákazníci na zvýšení  kapacity nemusejí čekat měsíce, ale mohou ji instalovat během týdnů. Schneider Electric provede inženýrský návrh, konfiguraci a zkoušku modulů, aby zajistil spolehlivost a účinnost řešení, a také rychlou instalaci na místě. Klesnou tak související náklady i riziko selhání lidského faktoru.

Nová integrovaná kontejnerové řešení od Schneider Electric splňují nové evropské požadavky na s datová centra a jsou:
·    Rychlá – moduly procházejí zkouškami, zda jsou bezpečné, energeticky efektivní a kompatibilní. Navrhování datových center tak netrvá měsíce, ale týdny a instalace nezabere měsíce, ale dny. Klesá rovněž složitost celého procesu objednávky.
·    Pružná – díky modulům lze infrastrukturu instalovat a škálovat podle potřeby a vyhnout se tak instalaci bez představy o budoucích potřebách. Díky těmto systémům je možné prodloužit život současných datových center, která potřebují další energii a chlazení. Na konci životního cyklu datového centra je také lze jednoduše převézt na nové místo.
·    Snadná -  moduly se testují okamžitě po výrobě, a ne až na místě u zákazníka. Mají krátkou dobu instalace  a jsou hned “po vybalení” vyladěné na maximální účinnost.
·    Předvídatelná – podnikové moduly jsou složené ze standardních  součástí, což snižuje výskyt produktových vad a celkovou dobu návrhu a instalace. Při výrobě stojanů se myslí na jejich budoucí účel. Využívají strukturní rámy vyhovující potřebám datových center – ne obyčejné konvertované ISO kontejnery. Všechna řešení doplňuje předem instalovaný software a plně integrované systémy pro správu.

Mezi další přínosy nového řešení podle výrobce patří:

Napájecí  moduly
·    zahrnují vysoce účinnou modulární UPS, která je škálovatelná  a má moduly vyměnitelné za chodu, díky nimž uživatelé mohou ochranu napájení rozšiřovat podle svých potřeb, což snižuje prostoje
·    oddělený prostor pro baterie
·    primární a kritické panely
·    oddělené komory pro kabely pro jejich snadné zapojení
·    zcela integrovaný chladicí systém s funkcí volného chlazení
·    hasící systém s inertním plynem a systém pro detekci kouře
·    moduly lze k sobě skládat vertikálně i horizontálně

Chladící moduly
·    vysoce účinné chladiče
·    integrované volné chlazení
·    systém měření teplot
·    spolehlivost
·    záložní integrovaná správa
·    režim nouzového provozu
·    6 x 100 kW chladících jednotek usnadňujících škálovatelné chlazení
·    N+1 konfigurace odolná vůči selháním
·    paralelní vyrovnávací nádoby pro ochranu a rychlý návrat k plné chladící kapacitě v případě problémů
·    kontrolní VFD pumpy a ventilátory pro efektivní provoz
·    chladící moduly v N+1 lze vyměnit za chodu.

Nové produkty doplňují existující kontejnerová řešení pro infrastrukturu datových center společnosti Schneider Electric včetně modulu EcoBreeze chlazeného studeným vzduchem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz