TP-Link přichází s přenosem dat po elektrických rozvodech rychlostí 500 Mb/s

Albert Ryba | 31.01.2012 | Aktuality, Hardware, Internet a služby | 1 komentář

I když analytici agentury Gartner považují technologii přenosu dat po elektrických sítích za neživotaschopnou a ve svojí křivce vývoje technologií ji označili za zastaralou ještě před dosažením fáze dospělosti, stále existují i výrobci, kteří v této oblasti dále experimentují a vidí v ní určité možnosti. Příkladem může být čínský TP-Link, který přichází s řešením umožňujícím přenos rychlostí až 500 Mb/s.

TP-Link konkrétně uvedl na český trh sadu dvou gigabitových adaptérů TL-PA511KIT StarterKit, která je určena pro přenos dat po elektrických rozvodech pro malé kanceláře a domácnosti. Zařízení nabízí podle výrobce alternativu ke klasickým ethernetovým a bezdrátovým sítím, neboť nevyžaduje instalaci kabeláže či dostupnost Wi-Fi signálu.

Adaptéry stačí připojit do elektrické zásuvky a okamžitě začít využívat vytvořenou síť s propustností až 500 Mb/s a to až do vzdálenosti 300 metrů. Adaptéry mají zabudovanou podporu pro řízení provozu na síti (QoS) a šifrování AES.

TP-Link TL-PA511 má být první z řady nové generace adaptérů pro provoz datové sítě přes elektrické rozvody. Hlavním přínosem vůči starším zařízením má být praktický design spolu s propracovaným módem pro úsporu energie. Ve chvíli, kdy na síti neprobíhá žádný přenos dat, se TL-PA511 přepne z pracovního do úsporného režimu a sníží spotřebu energie až o 85 %.

Pomocí tlačítek na adaptéru mohou uživatelé zabezpečit síť 128bitovým AES šifrováním. Po zapojení adaptéru do elektrické zásuvky stačí připojit ethernetový kabel a stisknout tlačítko na adaptéru. Všechny další důležité kroky se provedou automaticky.

1 komentář u článku “TP-Link přichází s přenosem dat po elektrických rozvodech rychlostí 500 Mb/s”

  1. Czar napsal:

    Tak to je tedy dobré, neživotaschopná technologie a Číňani nám to sem cpou jako super novinku. Opravdu bomba.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz