Úložné systémy Infotrend EonStor DS G7 zdvojnásobují rychlost přenosu

Albert Ryba | 17.01.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Infortrend oznámila, že rozšířila svoji řadu diskových polí EonStor DS přidáním nových úložných řešení EonStor DS G7, které mají nabídnout kombinaci vyššího výkonu a škálovatelnosti.

Aby se firmy vypořádaly se stále rostoucími nároky na svoje IT infrastruktury, požadují řešení, která mohou nabídnout vysokou propustnost a rychlost zpracování (IOPS) a zároveň dostatečnou schopnost budoucího rozšíření podle nárůstu provozu. Nová řešení EonStor DS G7 hostující na sběrnici Fibre Channel (FC) jsou postaveny na vylepšené hardwarové platformě, která podle výrobce poskytuje propustnost až 5 500 MB/s pro čtení a 3 000 MB/s pro zápis a zvládá až 700K IOPS pro čtení.

Řešení EonStor DS G7 přinášejí údajně více než dvojnásobný výkon ve srovnání s dosavadními diskovými poli EonStor DS a mají být vhodné pro náročné aplikace, jako jsou editace a vysílání HD médií, cloudové služby a intenzivní práce s daty. Například v mediálním prostředí jsou řešení EonStor DS G7 schopna zvládnout dva HD 4K video streamy, přičemž pro běžná disková pole může být problémem i jediný 4K stream. Kromě těchto aplikací mohou nová řešení také zlepšit zálohování dat a urychlit jejich ukládání, čímž se zvýší efektivita ochrany firemních dat.

Řešení EonStor DS G7 podporují různé typy rozšiřujících boxů (JBOD) včetně boxů s vysokou hustotou disků a jejich kapacitu lze zvýšit až na 240 diskových jednotek v racku o velikosti 30U. Ve srovnání s prostorem v racku o velikosti 40U, který by byl zapotřebí pro umístění 240 disků při použití rozšiřujících boxů s obvyklou hustotou disků, přináší EonStor DS G7 redukci potřebného místa až o 25 %. Tato redukce potřebného prostoru pro ukládání dat má mít další výhodu v tom, že se sníží také počet potřebných síťových komponent, například přepínačů, a tím se má zjednodušit také infrastruktura datového centra a klesnout celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Nově ohlášená řešení EonStor DS G7 zahrnují následující modely:
·    EonStor DS S24F-R2850/S24F-G2850: 8Gb/s FC hostitelská konektivita, konfigurace s 1 řadičem nebo redundantní se 2 řadiči, výška 4U, 24 diskových pozic, rozšiřitelnost až na 232 diskových jednotek.
·    EonStor DS S16F-R2850/S16F-G2850: 8Gb/s FC hostitelská konektivita, konfigurace s 1 řadičem nebo redundantní se 2 řadiči, výška 3U, 16 diskových pozic, rozšiřitelnost až na 240 diskových jednotek.
·    EonStor DS S12F-R2850/S12F-G2850: 8Gb/s FC hostitelská konektivita, konfigurace s 1 řadičem nebo redundantní se 2 řadiči, výška 2U, 12 diskových pozic, rozšiřitelnost až na 228 diskových jednotek.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz