Active 24 má vlastní CSIRT bezpečnostní tým

Albert Ryba | 13.02.2012 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | Žádné komentáře

Active 24 jako první česká společnost z komerční sféry založila a oficiálně zaregistrovala svůj bezpečnostní tým Active24-CSIRT (Computer Security Incident Response Team), čímž se zapojuje do celosvětové infrastruktury bezpečnostních týmů typu CSIRT/CERT.

Tento tým má oficiálně řešit veškeré bezpečnostní incidenty v síti společnosti a dále si vyměňovat zkušenosti a koordinovat své kroky s ostatními bezpečnostními týmy v ČR (v čele s národním týmem CSIRT.CZ, který spadá pod sdružení CZ.NIC) i s týmy po celém světě.

Active 24 chce v souladu se svou dlouhodobou politikou pomoci vybudovat funkční infrastrukturu bezpečnostních týmů v České republice, protože věří, že právě spolupráce týmů tohoto typu je jediným dlouhodobě efektivním způsobem, jak čelit stále častějším a sofistikovanějším kybernetickým hrozbám. Současně chce být vnímána i jako něco víc, než jen jako registrátor domén či poskytovatel hostingových služeb.

Společnost Active 24 registrací svého CSIRT týmu pokračuje ve svých aktivitách zvyšující bezpečnost Internetu. Je průkopníkem v zavádění DNSSECu (zabezpečeného DNS) nebo v DKIM (technika zabraňující podvržení e-mailu), na všech svých webhostingových serverech podporujeme zabezpečený přenos dat FTPS resp. SFTP.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz