Aplikace pod iOS padají častěji než na Androidu

Roman Kadlec | 09.02.2012 | Analýzy, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Aplikace vytvořené pro mobilní operační systém iOS od Applu jsou údajně méně stabilní než ty pro Android od Googlu. Vyplývá to z nejnovější studie společnosti Crittercism, která se zaměřuje právě na funkčnost aplikací pro současné mobilní platformy.

Crittercism monitoroval celkem 215 milionů spuštění aplikací během prosince loňského roku. Z tohoto počtu představovaly aplikace iOS trojnásobek spuštění v porovnání s Androidem. Výsledné statistiky (viz graf) jsou však normalizovány a představují procento nesprávných ukončení. Poměrně překvapivá je skutečnost, že až 28,64 % ze spuštěných aplikací na operačním systému iOS 5.0.1 během svého provozu „padlo“. Na druhém místě se nachází verze 4.2.1, kterou stále používají majitelé iPhonu 3G a ekvivalentních zařízení iPod Touch. V tomto případě je míra „pádů“ 12,64%.

V případě Androidu mají nejhorší stabilitu aplikace pod verzí 2.3.3 a 2.3.4 (Gingerbread), kde se aplikace nesprávně ukončily v 3,86 %, resp. 3,65 % sledovaných případů.

Podle Crittercismu je velká míra pádů v případě zatím poslední verze iOS 5.0.1 způsobena tím, že v době sbírání statistik šlo o nově vydanou verzi operačního systému a iOS 5 obecně způsobuje Applu více problémů než starší verze, protože v něm došlo i k velkému množství změn a tento OS je ještě do značné míry „syrový“.

Každopádně výsledky studie jsou poměrně zajímavé, ačkoli je pravda, že mohly být ovlivněny množstvím různých proměnných. Mimochodem je potřeba také vzít v úvahu fakt, že jedním z investorů společnosti Crittercism je i Google Ventures, což je investiční skupina Googlu, která se zaměřuje zejména na začínající technologické firmy.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz