Apple představí tablet iPad 3 už příští týden

Albert Ryba | 29.02.2012 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

Apple konečně poodhalil termín pravděpodobného uvedení nové generace tabletu iPad 3, který se stal populární nejen u koncových uživatelů, ale i ve firmách a stal se tak neoficiálním nástrojem pro byznys.

Přesně za týden, ve středu 7. března od 19 hodin, totiž proběhne další Apple Event, na který již firma začala rozesílat pozvánky s textem „We have something you really have to see. And touch.“ a s fotografií blíže nespecifikovaného tabletu – viz obrázek vlevo.

Vzhledem k tomu, že právě začátkem března očekávala většina průmyslových analytiků uvedení nové generace tabletu iPad 3, je téměř jisté, že k tomuto odhalení skutečně dojde. iPad 3, který je ve výrobě už od ledna, má být výrazným vylepšením oproti druhé generace tabletů od Applu a očekává se, že přinese hlavně Retina displej s vyšším rozlišením (2048 x 1536 pixelů), možná i podporu sítí LTE a čtyřjádrový procesor A6 (více najdete zde). Na detaily si ale musíme ještě týden počkat.

Komentátoři očekávají, že nový iPad 3 vyvolá obrovskou vlnu zájmu a nákupního nadšení, které opět posune tržby Applu směrem vzhůru. Vzhledem k rostoucí konkurenci na trhu lze také očekávat, že Apple zvolí přinejmenším pro starší modely iPad 2 poměrně agresivní cenovou strategii a výrazně tyto tablety zlevní.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz