Avast 7 slibuje pokročilou ochranu PC zdarma

Albert Ryba | 24.02.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnost Avast Software uvolnila novou verzi svého bezplatného bezpečnostního řešení avast! Free Antivirus 7, které přináší řadu výrazných novinek a plně podporuje už i chystané Windows 8. Nenajdete v něm ale třeba antispam, firewall či technologii sandboxu, které jsou vyhrazené pro placené verze.

Několik z nově představených technologií v bezpečnostním řešení avast! 7 Free Antivirus nejsou podle slov výrobce dostupné dokonce ani u konkurenčních placených produktů.

Jde zejména o tzv. cloudovou technologii, pomocí níž avast! Free Antivirus nyní poskytuje uživatelům streaming aktualizací (sdílení aktualizací v reálném čase) a byl by být schopen důkladněji rozlišit mezi škodlivými a čistými soubory. Cloudová technologie doplňuje již zasílané pravidelné aktualizace antivirové databáze.

Mezi další novinky v sedmé verzi bezplatného řešení Avast patří například funkce FileRep, která má umožnit rychlejší rozpoznání hrozby tím, že oddělí nové, potenciálně nebezpečné dokumenty, od těch, které jsou známe jako neškodné. V databázi cloud je současnosti již kolem stovky milionů prověřených dokumentů.

Další novou funkcí je Remote Assistance, což není nic jiného, než možnost připojit se k počítači jiného uživatele antiviru Avast. Ten tak může zpřístupnit své zařízení pro pomoc na dálku a pro vyřešení problému, se kterým si neví rady. Toto řešení má eliminovat asistenci po telefonu a potřeba speciálních nástrojů pro vzdálenou spolupráci.

K dispozici je i služba Account, což je účet dostupný na webu, který umožňuje vidět v jednom rozhraní všechny počítače v síti, na nichž je Avast nainstalován a úroveň ochrany. Poslední větší novinkou je inovovaný plugin pro prohlížeče WebRep, který má za cíl identifikovat podvodné stránky. Vedle rozpoznávání pokusů o phishing WebRep nyní navíc může identifikovat falešné SSL certifikáty, které slouží k ověření podvržených stránek.

Avast! Free Antivirus 7 najdete zdarma ke stažení na webu výrobce.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz