Capsa.cz nabízí vzdálený FTP disk s verzováním

Markéta Pastuchová | 23.02.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Český systém pro online sdílení souborů a práci s nimi Capsa.cz představil novou funkci pro přístup k datům a jednodušší zálohování. Zavádí klasický FTP přístup při zachování všech předchozích funkcí – tedy verzování souborů a detailní nastavení uživatelských práv bez závislosti na operačním systému. Všechna data jsou navíc přístupná odkudkoliv, a to díky standardnímu webovému rozhraní.

Každý uživatel Capsy má možnost stahovat či nahrávat data do svého pracovního projektu pomocí libovolného FTP klienta a svých přihlašovacích údajů do systému Capsa.cz. Odpadá tak instalace speciální aplikace pro připojení sítového disku v počítači uživatele.

Zatímco aplikace pro připojení Capsy jako vzdáleného disku dosud usnadňovala používání projektů v Capse pouze uživatelům Windows, nový FTP přístup vychází vstříc i těm, kteří používají jiné platformy anebo si nechtějí instalovat aplikaci.

Capsa přes FTP jako zálohovací řešení
FTP přístup přináší i další zásadní rozšíření, jak využít systém Capsa.cz. Uživatelé, kteří používají zálohovací software, si nyní mohou nastavit FTP přístup ke Capse jako externí disk pro zálohování a využít tak Capsu ke snadnému a vysoce spolehlivému zálohování.

Díky webovému rozhraní umožňuje Capsa přístup odkudkoli. Po zavedení FTP může nyní sloužit například jako datové úložiště pro videa z webkamery. Majitel pak bude mít možnost přistoupit k nahrávkám z libovolného počítače připojeného na internet, třeba i ze zahraničí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz