Cisco přichází se 40Gb a 100Gb ethernetovými přepínači Catalyst a Nexus

Albert Ryba | 05.02.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Cisco rozšířila svoje portfolio podnikových switchů o modely s podporou 40Gb a 100 Gb Ethernetu. Tyto rychlosti jsou považovány za budoucí milníky v přenosu dat v rámci datových sítích zejména v oblasti datových center, prostředí poskytovatelů internetových služeb či třeba v univerzitních kampusech.

Rychlost 40 Gb/s je nyní dostupná v přepínačích z řady Cisco Catalyst 6500 a až 100 Gb/s pak u modelů z řady Nexus 7000. V rámci portfolia Nexus 7000 jsou tak nově k dispozici dva moduly z řady M2, 100Gb ethernetový modul s podporou 32 portů a 40Gb modul se 40 porty.

Cisco dále nabízí zájemcům o přepínače řady Catalyst 6500 i nový interface pro 40Gb Ethernet, který má firmám umožnit připravit jejich sítě pro přechod na tuto rychlost.

Další ohlášenou novinkou pro řady Catalyst 6500, 4500 a agregační servisní routery (ASR) řady 1000 je technologie pro zjednodušení nasazení síťových virtualizačních funkcí s názvem Easy Virtual Network. V rámci síťového operačního systému Cisco NX-OS byly také vylepšeny funkce pro monitorování a správu sítě a pro řešení problémů. Ty mají pomoci upravit chování sítě na základě událostí, které se staly, zlepšit inteligenci sítě či zjednodušit její konfiguraci.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz