ČVUT vyučuje už i programování pro Android

Albert Ryba | 23.02.2012 | Aktuality, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Studenti na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického (ČVUT) si od tohoto semestru mohou užívat přednášky Michala Havryluka v předmětu Programování pro operační systém Android.

O toto studium projevilo zájem dosud 120 studentů nejstarší nevojenské technické univerzity na světě, jejichž semestrální práce budou na konci semestru publikované na Android Marketu a zařazeny do soutěže ve spolupráci s webem Mobil.cz, kde budou pomocí hlasování čtenářů vyhlášené nejoriginálnější a nejlépe zpracované aplikace. Zájem o tento předmět byl obrovský, a tak se několik desítek studentů pro kapacitní plány do kurzu nevešlo. První přednáška programování pro Android se uskutečnila 13. února tohoto roku.

Předmět programování pro Android je určen hlavně začátečníkům, kteří zde získají obsáhlé informace o open source operačním systému Android od Googlu, sahající od jeho historie a filozofie až po složitější programování aplikací. Důraz má být kladen hlavně na optimalizaci zdrojového kódu a na praxi, tedy programování, co mohou studenti využít v budoucnu ve svém povolání.

Studenti ČVUT mohou zpracovávat různá témata semestrálních prací, které vycházejí z již existujících kvalitních projektů nebo které na trhu naopak chybí. Přestože studenti vypracovávají úlohy od přednášejícího, je jim dána velká svoboda při vytváření projektu a je jen na nich, jak se s danými problémy vyrovnají. Michal Havryluk přislíbil, že během semestru zveřejní o zmíněné soutěži více informací.

„Podařilo se nám sehnat skupinu zkušených vyučujících, kteří pracují na platformě Android každý den. Jsem rád, že v této sestavě můžeme přiblížit vývoj široké skupině studentů a hlavně že Android a obecné povědomí o možnostech mobilních platforem proniká i na akademickou půdu,“ řekl Michal Havryluk.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz