Dell nabídne řešení AppAssure pro zálohování dat

Albert Ryba | 25.02.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Dell oznámil, že uzavřel dohodu o akvizici se společností AppAssure, která se zaměřuje na software pro zálohování a obnovu dat, respektive na rychlé zotavení po havárii. Jedná se o první akvizici poté, co Dell vytvořil svoji softwarovou divizi pod vedením bývalého CEO společnosti CA Johna Swainsona.

Akvizice je pravděpodobně spojena se snahou Dellu proniknout na trhy s poměrně vysokými maržemi, kterými na rozdíl od výroby hardwaru oblasti softwaru a služeb stále ještě jsou. Jedná se o podobnou strategii, s níž se nedávno pokoušela uspět společnost HP, která se začala ve větší míře zejména v roce 2010 a v první polovině roku 2011 profilovat jako softwarová společnost. Nyní se ale vrací spíše k důrazu na hardware.

Řešení společnosti AppAssure umožňuje zálohování pro cloudovou, virtualizovanou i fyzickou infrastrukturu. Podporována jsou hlavní virtualizační řešení VMware včetně vSphere/ESXi, Hyper-V od Microsoftu a XenServer od Citrixu. Podle Dellu tím dojde k doplnění jeho dosavadní strategie pro úložné systémy.

Akvizice nemá být spojena s rušením duplicitních míst, ale pracovní místa pro všechny z 230 zaměstnanců AppAssure by měla zůstat zachována a Dell chce investovat nemalé částky do dalšího rozvoje zálohovacích řešení. AppAssure má přes 5 000 zákazníků z více než 50 zemí a analytici označovali AppAssure za nejrychleji rostoucí společnost v oblasti zálohování a obnovy dat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz