Dial Telecom zprovoznil nový datový sál pro kritické technologie

redakce | 28.02.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Český poskytovatel telekomunikačních služeb Dial Telecom uvedl do provozu nové technologické prostory v pražském datovém centru společnosti CE Colo (které do začátku loňského roku patřilo původně firmě Sitel).

Nový prostor je napojený na vlastní optickou infrastrukturu Dial Telecom. Datový sál nyní bude sloužit především pro technologie, resp. aplikace klíčové pro byznys firem (tzv. business critical) a pro technologie významných zákazníků.

60 kW pro počátečních 16 rackových pozic
V centru CE Colo je tak nyní zřízen samostatný prostor s příkonem pro umístění páteřní sítě i dalších technologií Dial Telecomu. Prostor byl zároveň navržen a uspořádán tak, aby počáteční příkon 60 kW mohl být podle potřeby navýšen.

Veškeré technologie, použité k vybavení prostoru, jsou zálohovány. Jsou tak eliminována všechna potenciální kritická místa (SpoF, Single Points of Failure). Energie je vedena po dvou zcela nezávislých větvích pro napájení 230 V ST a -48 V SS.

Datové centrum CE Colo se nachází v Praze 10 a po rozšíření z podzimu 2011 má rozlohu 3 200 m2 čisté zákaznické plochy. Využívá jej přibližně 150 firem, mezi něž patří T-Mobile, Tesco, Interoute, GTS, MobilKom, Active24, Teleplan nebo zmíněný Dial Telecom. Toto datové centrum je také křižovatkou téměř všech národních a mezinárodních datových a internetových sítí. Nabízí infrastrukturu osmého největšího peeringového bodu (NIX) v Evropě a prochází tak přes něj 55 % veškerého internetového provozu v České republice.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz