HP uvádí výkonné tenké klienty t510 a t610

Albert Ryba | 14.02.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost HP tento týden představila dva nové tenké klienty t510 a t610, které by se měly stát náhradou tradičních PC zejména u zaměstnanců pracujících s informacemi.

I když se to zdá téměř jako protimluv, HP nové tenké klienty vybavilo zejména s ohledem na vysoký grafický i výpočetní výkon, který se tak má kombinovat s výkonem serveru, na němž je uložena pracovní plocha zaměstnance. V modelu t610 jsou konkrétně jsou použity nízkoenergetické dvoujádrové procesory AMD z rodiny Fusion (s označením G-T56N) s frekvencí 1,65 GHz, které mají integrovaná grafická jádra Radeon HD 6320 taktovaná na 500 MHz. Model t610 je dále chlazen pouze pasivně, což má redukovat hluk v kanceláři. Maximální TDP těchto procesorů je 18 wattů.

Tenký klient HP t510 pak používá dvoujádrové procesory Via Nano X2 U4200 s frekvencí 1 GHz a s integrovaným grafickým čipem Via Chromotion HD 2.0. Oba modely klientů jsou pak dodávány standardně se 2 GB RAM, což je dvojnásobek oproti předchozí generaci.

Podle zástupců HP by pak nové tenké klienty t510 a t610 měly uspokojit i náročné uživatele, kteří by neměli oproti běžnému PC zaznamenat žádnou degradaci výkonu. Modely jsou optimalizované pro kompatibilitu s virtualizačními řešeními Citrix XenApp a XenDesktop, Microsoft RDP 7 a VMware View. Tenké klienty mají být snadno spravovatelné a nasaditelné ve firemním prostředí a podporují správu pomocí Windows Embedded Device Manageru 2011. Klient HP t610 má dále certifikaci RemoteFX.

Tenké klienty mají podle expertů potenciál rozšířit se ve firmách zejména díky nástupu fenoménu BYOD, kdy zaměstnanci používají vlastní zařízení a organizace jim tak za použití VDI mohou streamovat pracovní desktop ze svého datového centra prakticky do jakéhokoliv typu zařízení. Je proto snazší místo pracovního PC využít tenký klient, který nabídne stejný desktop jaký má zaměstnanec k dispozici i v dalších zařízeních. Oba modely by měly být k dispozici v Evropě během dubna.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz