Iomega uvádí NAS StorCenter PX pro menší firmy s funkcemi z nejvyšší třídy

Markéta Pastuchová | 22.02.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Iomega, která patří do skupiny EMC, uvedla novou řadu síťových úložných řešení StorCenter PX Server Class. Jedná se o řadu zahrnující stolní modely i modely určené k montování do racků, jež využívají pevné disky serverové třídy a nabízejí malým i středním podnikům či vzdáleným firemním pobočkám výkon a funkce odpovídající řešením pro největší korporace.

Nová řada Iomega StorCenter PX Server Class obsahuje novou verzi softwaru EMC LifeLine s pokročilými funkcemi a pevné disky SATA serverové třídy o kapacitě 1 TB, 2 TB a 3 TB. K dispozici jsou stolní modely se čtyřmi a šesti pozicemi, které se dodávají bez disků nebo s disky o celkové kapacitě až 18 TB, a modely k montáži do racků se čtyřmi až dvanácti pozicemi, jež se opět dodávají bez disků nebo s disky o kapacitě až 36 TB. Iomega chce na trhu SMB zaujmout kromě výbavy také cenou.

NAS řešení StorCenter PX Server Class přináší vedle všech stávajících standardních funkcí obsažených v síťových úložných řešeních Iomega díky nové verzi softwaru EMC LifeLine obsahuje následující funkce známé z podnikového prostředí:

·    Zálohování a obnova konfigurace – zálohování a obnova informací o konfiguraci systému, ukládání různých systémových vlastností, včetně uživatelů, skupin, identifikace zařízení a názvů sdílených jednotek a oprávnění k nim. Tato funkce je obzvlášť užitečná při klonování konfigurace při nasazení více systémů, například ve firemních pobočkách nebo maloobchodních prodejnách.
·    Plánování provozu – uživatelé mohou vytvořit plán spotřeby, na jehož základě se modely úložišť StorCenter PX Server Class vypínají a zapínají, a to včetně dne a denní doby, ale také jednorázových a opakujících se událostí.
·    Wake-on-LAN – tato funkce zapíná modely řady StorCenter PX Server Class v případě, že je v síti odeslán specifický signál. (Aplikace „magického paketu“ Wake­on­LAN není součástí dodávky.) Funkce plánování provozu a Wake on LAN zajišťují nejmodernější řízení spotřeby, které zákazníkům pomáhá minimalizovat spotřebu energie, ať už s ohledem na trvalou udržitelnost, nebo s cílem snížit provozní náklady.
·    Šifrování svazků – funkce uživatelům umožňuje zabezpečit data na šifrovaném svazku, který vytvoří, pomocí přiřazeného hesla. Data na šifrovaném svazku, včetně bloků a souborů, jsou přístupná pouze s tímto heslem.
·    SMART Hard Drive Monitor – průběžně monitoruje stav všech pevných disků v systému StorCenter PX Server Class a podává o něm zprávy.
·    Stažení partnerských aplikací – podporuje stahování a instalaci partnerských aplikací třetích stran a rozšiřuje tak funkce a flexibilitu modelů řady StorCenter PX Server Class.
·    Protokol SFTP (Secure File Transfer Protocol) – užitečný pro bezpečný přenos dat mezi počítači v síti. Protokol SFTP zajišťuje čtení a zápis ze vzdáleného serveru do zařízení StorCenter PX Server Class a naopak.
·    Technologie Iomega Personal Cloud – převratná webová počítačová architektura, která prostřednictvím Internetu propojuje zařízení síťových úložišť Iomega StorCenter PX Server Class s dalšími uživateli nebo zařízeními.
·    EMC Atmos – nabízí možnost připojit se k libovolné cloudové službě úložiště na platformě EMC Atmos a zajistit si tak bezpečné uložení dat mimo podnik.
·    Vylepšení nativního bezpečnostního video softwaru LifeLine – vedle podpory IP kamer Axis a Panasonic nyní modely řady StorCenter PX Server Class podporují konfigurovatelné nastavení rozlišení a dalších parametrů IP kamer Bosch.
·    Vysoký výkon díky volitelným jednotkám SSD, dvoujádrovým procesorům Intel a až čtyřem síťovým rozhraním Gigabit Ethernet a 4 GB paměti.
·    Více úrovní polí RAID – 0, 1, 10, 5, 5+1 (záložní disk) nebo 6, vždy s automatickým obnovením pole RAID a možností výměny disků za provozu
·    Kvalifikace pro serverovou třídu – certifikace pro produkty VMware vSphere 5.0, Citrix XenServer a Windows Server 2003/2008/2008 R2.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz