Jak zabránit Googlu, aby vás sledoval?

Roman Kadlec | 01.02.2012 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | Žádné komentáře

Google od 1. března mění nastavení soukromí pro uživatele svých služeb (více viz článek Google mění zásady ochrany osobních údajů). Pokud se bojíte, že budete s Googlem sdílet až příliš osobních informací, vždy existují řešení, jak lze tuto situaci omezit.

Je zřejmé, že některé informace se přenášejí vždy – bez ohledu na nastavení soukromí. Anonymitu vašeho prohlížeče vám umožní změřit webová utilita Panopticlick, která vám číselně ohodnotí váš „internetový otisk prstu“. Na konkrétní identifikaci osoby v internetu by mělo stačit 33 bitů.

Co se Googlu a jeho nového systému „osobní“ reklamy týká, uživatelé si mohou nastavovat a upravovat osobní údaje pro každou službu Googlu, případně službu kompletně odstranit. Rovněž lze zobrazit všechny služby a webové stránky, které mají přístup k vašemu účtu. Ke všem těmto informacím můžete přistupovat přes domovskou stránku Google Dashboard, zmíněné webové stránky s přístupem k vašemu účtu najdete pod položkou Websites authorized to access the account.

Osobní reklamu můžete úplně vypnout pomocí nastavení reklamy, kde je k dispozici nastavení pro vyhledávání a Gmail, ale i prohlížení internetových stránek. Reklamu lze úplně vypnout přes nastavení Opt out, případně si ji přizpůsobit. Úplného vypnutí reklamy samozřejmě nedosáhnete, Google však nebude používat vaše osobní údaje na její filtrování.

Jedna z alternativ je také použít plug-in Keep My Opt-Outs pro prohlížeč Google Chrome. K dispozici jsou i další zásuvné moduly a rozšíření blokující společnosti, které vás sledují na internetu. V tomto směru můžeme doporučit Ghostery nebo Disconnect. Ghostery informuje o počtu trackerů, které lze případně i zablokovat, Disconnect blokuje sledování službami Google, Facebook, Twitter, Yahoo a Digg. Oba pluginy jsou k dispozici pro prohlížeče Firefox (Ghostery, Disconnect) a Chrome (Ghostery, Disconnect).

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = čtrnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz