LearnTec: Role IT ve vzdělávání prudce roste

redakce | 09.02.2012 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Na přelomu ledna a února se uskutečnil 20. ročník mezinárodního kongresu s veletrhem profesního vzdělávání, učení a IT – LearnTec. S aktuálními tématy jako mobilní učení, sociální média nebo Serious Games přitahuje LearnTec každoročně široké spektrum návštěvníků, kteří zde hledají řešení svých individuálních požadavků týkajících se vzdělávání.

V Karlsruhe letos prezentovalo své produkty a služby zaměřené na moderní profesní vzdělávání 200 vystavovatelů z jedenácti zemí. Více než 65 % ze šesti tisíc odborných návštěvníků veletrhu přicestovalo na LearnTec z větší než stokilometrové vzdálenosti.

Podle pořadatele nejlépe návštěvníci veletrhu hodnotili nabídku z oblasti médií, obsahu, nástrojů a technologií. Vystavovatelé, včetně české firmy Gopas, si pochvalovali vysokou kompetentnost návštěvníků. 80 % z nich považuje LearnTec za dobrou prezentační platformu pro moderní vzdělávací produkty a služby. Velkému zájmu se těšilo téma digitálních učebnic, které bude mít v příštím roce vlastní workshop. Budoucí podobou učebních materiálů je digitálně připravený obsah na mobilních digitálních koncových zařízeních střední velikosti, tzv. tabletech. Ty nabízejí potřebné funkce, které „suché učebnice“ přemění v živoucí dokumenty. Požadavek na zapojení animací, videoklipů a dalších multimediálních obsahů přichází nejen ze strany žáků a zástupci vydavatelství jej vítají.

Stále častěji se v dalším vzdělávání prosazuje učení zábavnou formou, kterému byl věnován prostor pod značkou „GAMES@LearnTec“. Tento nový prvek si vysloužil ocenění v rámci celostátní soutěže „Deutschland – Land der Ideen“ (Německo – země nápadů).

Mediálním partnerem letošního ročníku veletrhu LearnTec byl i odborný web ICT manažer. Pro 21. ročník veletrhu LearnTec, který se uskuteční od 29. do 31. ledna 2013, mají organizátoři předběžné rezervace již na 60 % výstavní plochy. Českým zastoupení veletrhu je pak společnost Naveletrh.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz