Lync Online získá interoperabilitu s dalšími nástroji pro instant messaging

Albert Ryba | 04.02.2012 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Instant messagingová služba Lync Online, která je součástí cloudového balíčku Office 365 a umožňuje na PC provozovat také audio- a videokonference, podle oficiálních informací Microsoftu získá možnost spolupracovat i s podobnými (tj. konkurenčními) řešeními dalších výrobců.

V současnosti Lync Online spolupracuje jen s instant messagingovou službou Windows Live Messenger, která je určena primárně pro koncové uživatele. Podle Davida Gridera, který má v Microsoftu na starost právě rozvoj řešení Lync, by měla v budoucnu přibýt i interoperabilita s dalšími nástroji od jiných výrobců, jako je třeba Yahoo Messenger a další.

Podle Gridera je již spolupráce a interoperabilita s řešeními dalších výrobců zanesena v road mapě pro Lync Online. Jedná se o jednu z řady funkcí, která této cloudové službě chyběla ve srovnání s on-premise (tj. interně provozovaným) Lync Serverem 2010. Ten totiž nabízí spolupráci se sítěmi založenými na protokolu XMPP, jako je třeba Jabber, Google Talk či se zmíněným instant messagingovým řešením pro koncové uživatele od Yahoo. Dále Lync Server spolupracuje také s podnikovým IM řešením Lotus Sametime od IBM.

Tento nedostatek byl častým zdrojem stížností zákazníků, podle nichž omezení na spolupráci s vlastními nástroji Microsoftu využití cloudové služby Lync Online výrazně omezovalo. I když Microsoft na stránkách Office 365 rozdíly mezi Lync Serverem 2010 a službou Lync Online přehledně uvádí (srovnání funkcí najdete zde), jsou tyto odlišnosti ve funkcionalitě pro uživatele často matoucí. Firmy, které Lync Online používají, tak zatím díky chybějící podpoře řešení třetích stran nemohou službu využívat pro komunikaci se zákazníky a partnery, kteří využívají jiné druhy služeb, ale jen pro komunikaci v rámci vlastní organizace.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz