Microsoft nabídne Dynamics CRM i pro iOS či Android

Albert Ryba | 07.02.2012 | Aktuality, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft informovala, že uvolní nativní mobilní aplikace pro svoje CRM řešení pro všechny hlavní platformy. Kromě Windows Phone 7 se tak nově vlastní aplikace dočkají i konkurenční platformy – iOS od Applu, Android od Googlu a také BlackBerry.

Mobilní aplikace by měly být vydány během druhého čtvrtletí roku 2012 jako součást servisní aktualizace Microsoft Dynamics CRM. Nicméně podle dostupných informací se funkcionalita a provedení bude podle možností těchto platforem lišit.Microsoft se tedy podle svých zástupců bude snažit, aby byly aplikace optimalizované a aby na každé z mobilních platforem byly schopny nabídnout maximum.

Všechny aplikace také budou podporovat offline režim s následnou synchronizací dat po připojení k internetu.

Další novinkou pro CRM Microsoftu, která se má objevit spolu s plánovanou aktualizací ve druhém čtvrtletí jak v hostované, tak v on-premise (tj. provozované na vlastních serverech firmu) verzi, je tzv. activity feed. Ten má zobrazovat podobně jako ve Facebooku nebo Twitteru výpis aktualizací informací v rámci CRM ve formě výpisu aktivit.

Microsoft také v rámci rozšiřování mobilního využití řešení Dynamics CRM přidává i novou komponentu pro správu a zabezpečení, která umožní IT administrátorům smazat na dálku citlivá data z mobilního zařízení v případě, že hrozí jeho kompromitace.

Zatímco konkurenti Microsoftu, jako je třeba Salesforce.com, nabízí svojí odlehčenou mobilní CRM aplikaci ke každému modelu předplatného zdarma a za příplatek je jen plně vybavená verze (resp. i ta je zdarma u nejvyššího modelu předplatného), Microsoft bude za možnost využívání mobilní služby účtovat ve všech případech částku 30 dolarů za uživatele na měsíc a až pro tři jeho mobilní zařízení.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz