Microsoft zlevňuje cloudové databázové služby SQL Azure

Albert Ryba | 27.02.2012 | Aktuality, Cloud | Žádné komentáře

Společnost Microsoft informovala o výrazném snížení ceny cloudových databázových služby SQL Azure v celkové výši 50 až 80 procent (v závislosti na velikosti databáze). Jedná se tak o další v řadě úprav cen v rámci služeb Azure.

Díky množstevním slevám již není cena přímo úměrná velikosti databáze. Zatímco dříve se platilo v přepočtu 10 dolarů za 1 GB, nyní uživatelé zaplatí stejnou cenu pouze za první gigabajt, následně za druhý až desátý gigabajt platíte 4 USD, za jedenáctý až padesátý pouze 2 USD a od padesátého prvního gigabajtu výše již pouhý 1 USD za 1 GB.

Další novinkou v poplatcích jsou menší rozestupy mezi jednotlivými cenovými tarify se záměrem Microsoftu, aby byla služba údajně „ušita na míru skutečně každému“ – cena nyní roste po 1 GB a uživatelé tak zaplatí pouze za to, co skutečně potřebují. Dále je připravena i speciální nabídka pro malé databáze do 100 MB za zvýhodněnou cenu 5 USD.

Pro podrobné informace o změnách cen najdete na stránkách služby Windows Azure.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz