Polycom uvádí platformu pro video jako službu

Albert Ryba | 06.02.2012 | Aktuality, Cloud, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost Polycom, která patří mezi hráče v oblasti vzdálené spolupráce a komunikace ve firmách, oznámila rozšíření svých řešení pro sjednocenou komunikaci prostřednictvím nové platformy RealPresence Cloud.

Ta je doplňkem řešení RealPresence představeného loni na podzim, jež v sobě zahrnuje řešení pro instant messaging, prezenci, kontrolu volání, webové konference a spolupráci doplněnou o podporu mobilní komunikace a sociálních sítí.

Platforma Polycom RealPresence Cloud má nově umožnit poskytovatelům služeb nabídnout zákazníkům komunikační řešení typu video, resp. videokonference jako služba (Video-as-a-Service, VaaS) s využitím cloudové architektury. Právě tato možnost mezi dříve uvedenými platformami RealPresence Mobile a RealPresence Social chyběla.

Polycom chce také prosazovat v řešeních pro komunikaci a spolupráci podporu otevřených standardů, neboť právě chybějící spolupráce mezi řešeními různých výrobců je jedním z problémů, na který si uživatelé často stěžují. Z tohoto důvodu bylo založeno i sdružení s názvem Open Visual Communications Consortium (OVCC), jehož hlavním cílem je v rámci řešení od různých výrobců zařízení a provozovatelů komunikační infrastruktury zajistit interoperabilitu a globální business-to-business konektivitu pro videokoference a telepresence.

Polycom RealPresence Cloud

Polycom RealPresence Cloud

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz