Poptávka po linuxových profesionálech stoupá

Ján Chovanec | 17.02.2012 | Aktuality, Analýzy, Ostatní, Software | Žádné komentáře

Organizace Linux Foundation společně s firmou Dice Holdings, která provozuje server určený na hledání zaměstnání, vypracovaly průzkum platů a pracovních podmínek linuxových expertů. Odpovědi byly získány od celkem 2 300 IT manažerů z korporátního a vládního prostředí.

Celých 81 % dotázaných respondentů odpovědělo, že počet pracovních míst se zaměřením na Linux roste a najít experta na tuto oblast je obtížné. Firma Dice Holdings pro server TheRegister.co.uk uvedla, že v roce 2011 narostly platy linuxových expertů o 5% a odměny až o 15%. Server dále uvádí, že průměrný roční plat v IT byl 81 327 dolarů, ale místa se zaměřením na Linux byla ohodnocena v průměru na 86 432 dolarů.

Průzkum uvádí, že IT manažeři se snaží potenciální zaměstnance lákat například na flexibilní pracovní dobu, vzdělávání, certifikace a v neposlední řadě i na plat vyšší, než je standard konkrétní firmy.

Poměrně hodně dotázaných (67 %) uvedlo, že hledají linuxové vývojáře, a 55 % manažerů si láme hlavu i s nedostatkem systémových administrátorů. Naopak o IT manažery se znalostí Linuxu až takový zájem není, neboť podobné znalosti pro tuto pozici požadoval jen každý pátý respondent. Zájem je také jen o zaměstnance s praxí , protože tři čtvrtiny firem chce linuxové experty se zkušeností v oboru v rozmezí 3 až 5 let.

Ve větších společnostech nad 500 zaměstnanců pak odpovědělo 49 % dotázaných manažerů, že momentálně hledají vývojáře linuxových aplikací, a 46 % potřebuje obsadit pozice vývojářů pro kernel Linuxu.

Detailní studie Linux Jobs Report je ke stažení na webu Linux Foundation.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz