Průzkum: IT odborníci z firem odchází hlavně kvůli nespokojenosti s platy

Markéta Pastuchová | 09.02.2012 | Aktuality, Analýzy, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost Advanced Search Technology, která se zaměřuje na nábor nových uchazečů v ICT segmentu práce, provedla průzkum odchodů IT specialistů. Z analýz vyplynulo, že 51 % dotázaných IT specialistů zůstává v novém zaměstnání více než čtyři roky. Pokud odchází, je to v prvé řadě kvůli nespokojenosti s platem.

Průzkum Advanced Search Technology byl zaměřený na IT specialisty, kteří jejím prostřednictvím nalezli nové místo v období od roku 2007 do 2011. Zkoumána byla nejen délka pracovního poměru, ale také důvody jejich odchodu. Průzkum ukázal, že do jednoho roku novou pozici opouští něco víc než čtvrtina zaměstnanců (26,4 %), necelé tři čtvrtiny pak zůstávají. Z toho vyplývá, že případná nespokojenost se obvykle projeví již v prvním roce, protože v těch následujících už procento odchodů klesá.

Pouze 5 % z nich ale opouští firmu během zkušební doby. Důvody odchodů zaměstnanců po zkušební době jsou pak podle průzkumu rovnoměrně rozložené mezi zaměstnance a zaměstnavatele.

Zajímavé informace nabízí také analýza rozhodnutí pro změnu zaměstnání na straně pracovníků. Nejčastějším důvodem jsou finanční podmínky, které vyústily v odchod IT odborníků v celých 30 % případů. Na druhém místě respondenti uvedli nevyhovující pracovní role (23 % případů). Oba tyto údaje jsou významné především pro zaměstnavatele, kteří je mohou v budoucnu aktivně ovlivnit. Zajímavé je, že zahájení vlastního podnikání je důvodem k odchodu pouze v mizivém procentu případů – viz tabulka.

Důvody pro odchod ze strany zaměstnanců. Zdroj: Advanced Search Technology, únor 2012

Důvody pro odchod ze strany zaměstnanců. Zdroj: Advanced Search Technology, únor 2012

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz