Služba Dual Persona zlepší vzdálenou správu podnikových nástrojů pod OS Android

Markéta Pastuchová | 29.02.2012 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

Kromě nepřeberného množství smartphonů a dalších mobilních přístrojů jsou na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně k vidění i novinky určené přímo pro podnikovou sféru. Jedním z příkladů může být služba Dual Persona, kterou na MWC představily společnosti Telefónica Digital a VMware.

Služba Dual Persona využívá řešení VMware Horizon Mobile a má umožnit pracovníkům IT oddělení a na dálku spravovat korporátní pracovní nástroje (e-mail, aplikace, data a další) na zaměstnaneckých mobilních telefonech s platformou Android, a zároveň ponechat zaměstnancům kontrolu nad vlastním soukromím a osobním nastavením telefonu.

Nové funkce moderních mobilních zařízení spolu s narůstajícím počtem firemních mobilních aplikací vyústily v potřebu firem spravovat životní cyklus zařízení a poskytovat zaměstnancům potřebné mobilní aplikace. Navíc díky stoupající popularitě chytrých telefonů mezi spotřebiteli narostl jejich počet i v pracovním prostředí.

Podle analytické agentury Forrester (Forrsights: Mobility Dominates Enterprise Telecom Trends In 2011 z 22. července 2011) plných 60 % společností povoluje svým zaměstnancům využívat osobní smartphony a tablety k pracovním účelům a tento trend stále stoupá. Vliv osobních přístrojů komplikuje správu mobilních telefonů a aplikací a nutí IT organizace potýkat se s otázkami bezpečnosti a správy. Zaměstnanci se navíc stále více zajímají o ochranu svých osobních dat a mají obavy, že zásahy IT oddělení do osobních chytrých telefonů naruší jejich soukromí.

Díky oddělení pracovních a osobních záležitostí mohou zaměstnavatelé v případě odchodu zaměstnance nebo ztráty telefonu bezpečně odebrat firemní informace z mobilního telefonu, aniž by měli přístup k osobním složkám zaměstnance.

Služba Dual Persona od společnosti Telefónica určená pro zařízení s platformou Android bude dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Další informace ohledně ceny a zemí, kde bude služba dostupná, budou zveřejněny během následujících měsíců.

Společnosti zároveň dnes potvrdily, že prvním mobilním telefonem podporujícím službu Dual Persona bude Samsung Galaxy SII. Společnost Samsung by měla během následujících měsíců zajistit kompatibilitu s touto službou na všech svých telefonech. Bohužel omezení na jeden typ přístroje je poměrně hodně limitující a kdy se Dual Persona dočká širší podpory nebylo dosud ohlášeno.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz