Technologie EMC VFCache slibuje rychlejší běh podnikových aplikací

Markéta Pastuchová | 09.02.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost EMC představila nové řešení VFCache, jež pracuje s technologií flash a je určeno k řízení serverové mezipaměti. Jedná se o přídavnou PCIe kartu s flash čipy, která se instaluje přímo do serveru a spojení řešení VFCache a úložných systémů má za cíl výrazně zvýšit výkon aplikací a zrychlit přístup k datům.

Dřívější umístění flash čipů do úložných polí zajistilo o řád lepší výkon a oproti pevným diskům pracujícím na 15 000 otáčkách se rychlost přístupu k datům zvýšila až 300násobně. Použití technologie flash na kartě PCIe na serveru nyní může zvýšit výkon o další řád – rychlost přístupu k datům v porovnání s pevnými disky pracujícími na 15 tisících otáčkách je 4000× vyšší.

V praxi pak testování údajně prokázalo až trojnásobné zvýšení propustnosti při současném snížení latence o 60 %.

Společnost EMC tedy v rámco svojí nové strategie rozšiřuje technologii flash na servery a přenáší možnosti technologie PCIe Flash ze spíše okrajových sociálních médií a internetu do široce používaných aplikací pro chod podniku, jako jsou systémy Microsoft, Oracle nebo SAP. Nyní tak mohou výhod výkonu technologie PCIe Flash využívat databáze (systémy CRP, ERM), systémy online zpracování transakcí (OLTP), e-mailové a webové systémy i aplikace pro generování sestav – tj. prakticky jakýkoli proces náročný na čtení pracující se sadami dat, jež se ukládají do mezipaměti.

V nadcházejícím roce doplní společnost EMC řešení VFCache o deduplikační technologii, což zákazníkům umožní technologii flash využít k dalšímu zvýšení efektivity. Podporovány budou i další kapacity jednotek flash a formáty (form factor). Řešení VFCache navíc bude těsněji integrováno s technologiemi společnosti EMC pro správu úložišť a přibude integrace s architekturou FAST.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz