AMD se definitivně zbavuje podílu ve svých bývalých továrnách

Albert Ryba | 05.03.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost AMD v rámci snah o restrukturalizaci a zlepšení svého hospodaření informovala, že prodává svůj zbývající podíl ve společnosti GlobalFoundries. Ta vznikla v roce 2009 oddělením původních továren AMD na výrobu mikročipů do samostatné firmy a byla kromě AMD vlastněná i investiční skupinou ATIC z Abu Dhabi.

AMD se tak nyní stává již de facto jen návrhářskou firmou, která si bude nechávat vyrábět svoje procesory a další typy čipů od externích firem. Nicméně spolupráce s GlobalFoundries má i nadále pokračovat. Naopak GlobalFoundries bude podle analytiků moci být vnímaná jako zcela nezávislý výrobce čipů pracující na základě kontraktů pro různé odběratele, podobně jako třeba tchajwanské TSMC. V rámci prodeje podílu AMD došlo i k úpravě smlouvy o dodávkách waferů (WSA) a obě společnosti se dohodly na mechanizmu, který stanoví ceny waferů v roce 2012.

AMD a GlobalFoundries tak i nadále zůstávají strategickými partnery a počítá se například s tím, že nové 28nm APU (Accelerated Processing Unit) čipy AMD budou vyráběny po omezenou dobu exkluzivně v továrnách GlobalFoundries.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz