Android App Inventor zjednoduší tvorbu aplikací pro Android

Roman Kadlec | 10.03.2012 | Aktuality, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Když se podíváme na situaci mobilních aplikací, operační systém iOS v mnoha případech nabízí lepší design a komfort při jejich používání než Android. Samozřejmě to neplatí vždy, každopádně situace by se mohla v blízké budoucnosti změnit. MIT totiž vydal novou utilitu, která má usnadnit proces vývoje aplikací pro open source platformu Googlu.

Aktuální verze programu Android App Inventor vznikla jako výsledek spolupráce mezi Googlem a Massachusettským technologickým institutem. Cílem je zpřístupnit tvorbu aplikací i nováčkům a zároveň definovat určitý standard kvality. Android App Inventor je program jednoduchý na používání, disponuje uživatelským rozhraním ve stylu drag-and-drop. Uživatelé se v mnoha případech nemusí zdržovat programováním kódu, protože aplikace nabízí základní řetězec předprogramovaných funkcí.

Podle analytiků může Android App Inventor představovat podobný nástroj jako Tumblr nebo Blogger při návrhu webových stránek. Poskytnutí podobné utility vývojářům a běžným uživatelům je tak ze strany Googlu rozumný krok. Operační systém iOS může totiž za část svého úspěchu děkovat právě aplikacím. Mimochodem, v posledních dnech dosáhl AppStore další milník – 25 miliard stažených aplikací.

Také Android se neustále rozvíjí a momentálně nabízí téměř 400 000 aplikací. Počet stažení dosáhl v prosinci loňského roku 10 miliard. Více informací o utilitě Android App Inventor naleznete na oficiálních stránkách appinventor.mit.edu.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz