ČTÚ chystá aukci kmitočtů „digitální dividendy“

Albert Ryba | 07.03.2012 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Rada Českého telekomunikačního úřadu definitivně schválila návrh podmínek aukce tzv. digitální dividendy. Jedná se o kmitočty uvolněné po přechodu na televizní digitální vysílání.

Aukce bude v souladu s usnesením vlády č. č. 78/2011 příští týden zahájena veřejnou konzultací dokumentu, který nese oficiální název Vyhlášení výběrového řízení na udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz. Výběrové řízení obsahuje mimo jiné podmínky, které mají za cíl přispět k rozvoji konkurence a urychlit existující a trvalý pokles cen za mobilní služby.

Jedná se zejména o podmínky, které mají za cíl podpořit vstup nového operátora tak, aby mohl plnohodnotně působit na již existujícím trhu.  Proto návrh obsahuje i povinnost národního roamingu pro úspěšné uchazeče o kmitočty v pásmu 800 MHz a závazek velkoobchodní nabídky služeb poskytovaných na nových sítích. Tento závazek umožní poskytování mobilních služeb virtuálními operátory.

Podmínky výběrového řízení budou přeloženy pro potenciální zahraniční uchazeče. Celý dokument bude zveřejněn v druhé půli příštího týdne.  Veřejná konzultace materiálu bude probíhat po celý duben, přičemž během dalšího měsíce ČTÚ vyhodnotí všechny připomínky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz