Epson přichází s tiskárnami s velkokapacitními doplňovatelnými cartridgemi

Martin Noska | 29.03.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Epson se přidává k aktuálnímu trendu snahy docílit co nejlevnějšího tisku a uvádí svou první řadu inkoustových tiskáren vybavených systémem velkokapacitních inkoustových nádržek, tzv. cartridgí. Ty jsou navíc oficiální cestou doplnitelné bez potřeby použít nástroje třetích stran, což je v této kategorii novinka (viz fotografie). Výsledkem mají být co nejnižší náklady na tisk.

Řada nově představených tiskáren zahrnuje modely Epson L100, L200 a L800, které jsou také vybaveny technologií Fast Ink Top-up (FIT). Její součástí jsou mimo jiné vzduchotěsná víka a filtry, které mají minimalizovat únik inkoustu. Navíc jsou tyto tiskárny vybaveny škrticím ventilem, který řídí průtok inkoustu tak, aby nedocházelo k jeho vracení během tisku.

Multifunkční zařízení L200 dokáže tisknout, skenovat a kopírovat dokumenty, zatímco levnější model Epson L100 je jednoúčelovou tiskárnou určenou uživatelům, kteří funkce skenování a kopírování nevyžadují. S oběma modely je také dodávána sada čtyř samostatných 70ml lahviček s inkoustem v černé, azurové, purpurové a žluté barvě společně se dvěma náhradními černými inkousty. Tyto tiskárny jsou schopné vytisknout až 4 000 stránek černobíle a 6 500 stránek barevně. Provozní náklady údajně dosahují 0,039 Kč na černobílou a 0,11 Kč na barevnou stránku. Dvě náhradní lahvičky s černým inkoustem dále zvyšují výtěžnost černobílého tisku o 8 000 stránek.

Jednoúčelová fototiskárna L800 je dodávána se šesti 70ml lahvičkami inkoustu Epson určenými k doplnění inkoustových nádržek v černé, azurové, purpurové, žluté, světlé azurové a světlé purpurové barvě. Provozní náklady se pohybují údajně již na úrovni 0,862 Kč na fotografii o velikosti 10 x 15 cm. Uživatelé mohou tisknout fotografie bez okrajů až do formátu A4 a k dispozici mají také funkci přímého tisku na potisknutelné disky CD a DVD.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ tři = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz