GFI WebMonitor 2012 vylepšuje sledování aktivit v podnikové síti

Martin Noska | 13.03.2012 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost GFI Software oznámila rozšíření možností produktu GFI WebMonitor sloužícího pro webovou bezpečnost v prostřední malých a středně velkých společností (SMB). Oproti předchozí verzi přináší GFI WebMonitor 2012 vylepšený reporting, nové uživatelské prostředí a rozhraní Smart Dashboards s přehledy o aktivitě uživatelů. Nová verze podle výrobce také zjednodušuje ochranu podnikových sítí před bezpečnostními hrozbami.

Smart Dashboards poskytují cílené přehledy
S využitím inteligentních dashboardů v rámci GFI WebMonitor mají malé a střední firmy získat přehled o veškerých webových aktivitách, jež se odehrávají v jejich organizacích, a mohou filtrovat informace dle kategorií, webových stránek a uživatelů. S využitím „drill-down“ funkcí se mohou různí pracovníci dostat k požadovaným informacím, aniž by se museli zabývat záplavou dat, která nepotřebují. Nové dashboardy zahrnují:

- Activity Dashboard – poskytuje informace o surfovacích zvycích zaměstnanců a času, který tráví surfováním, včetně identifikace zaměstnanců porušujících podnikovou politiku bezpečnosti na internetu, webových stránek způsobujících nejvyšší ztrátu produktivity a uživatelů surfujících po nakažených stránkách.

- Bandwidth Dashboard – poskytuje IT administrátorům informaci o aktuálních objemech stahovaných a nahrávaných dat a předpokládaných nákladech na zajištění propustnosti a jejího využívání s ohledem na poslední aktivity. Uživatelé také mohou zjistit, kteří zaměstnanci spotřebovávají největší kapacity a proč, identifikovat webové stránky s největším provozem a sledovat maxima a další trendy.

- RealTime Traffic Dashboard – monitoruje spojení v reálném čase a poskytuje komplexní vizuální prezentaci aktuálních aktivit uživatelů a spotřeby kapacity.

GFI WebMonitor 2012 dále obsahuje i funkce, které umožňují SMB podnikům poskytovat svým zaměstnancům internetový přístup bez obětování ochrany sítě a produktivity zaměstnanců:

- Blokování URL GFI ThreatTrack – udržuje blacklisty tisíce webových stránek se škodlivým obsahem.

- Index webové reputace – nabízí hodnocení bezpečnosti webových stránek na základě profilů bezpečnostních hrozeb.

- Vícenásobná bezpečnostní jádra – využívá více antivirových a dalších bezpečnostních jader ke skenování internetového provozu na škodlivý obsah – k zajištění maximální ochrany před hrozbami.

- Webová bezpečnost zero-hour – poskytuje aktualizace v téměř reálném čase pro všechna bezpečnostní jádra s cílem ochránit před hrozbami zero-hour.

- Na událostech založené upozorňování – notifikuje administrátory a další uživatele prostřednictvím e-mailů v případě vzniku rizik či ohrožení definované politiky využívání internetu, jako je například masivní stahování, neproduktivní surfování po Webu nebo detekce malwaru. Uživatelé mohou konfigurovat upozorňování podle specifických potřeb.

- Blokování streamovaných médií – umožňuje administrátorům blokovat objemné audio a video elementy webových stránek bez nutnosti zákazu celé stránky.

- Správa instant messagingu – snižuje rizika blokováním řady messagingových klientů, včetně Google Chatu, Facebook Chatu a dalších IM portálů.

- Soft blocking – dovoluje administrátorům definovat politiku, která selektivně umožní uživatelům nebo skupinám uživatelů dočasně obejít blokování po vydání varování.

- Flexibilní reportování – umožňuje vytvářet vysoce specifické reporty s cílem pomoci různým týmům v organizaci se lépe rozhodovat ohledně internetových aktivit zaměstnanců.

- Monitorování vyhledávacích služeb – monitoruje termíny vyhledávané zaměstnanci v různých vyhledávacích službách (Google, Bing, Yahoo!) k získání lepšího přehledu o surfovacích zvycích a o celkové náladě v organizaci (například surfování po portálech s pracovními nabídkami).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz