HP chystá cloudové služby ve stylu Amazonu

Markéta Pastuchová | 12.03.2012 | Aktuality, Cloud | 1 komentář

Amazon Web Services se stávají pro řadu firem atraktivní službou a není divu, že i další velcí hráči se snaží přijít s podobnou nabídkou. Zvýšení tržního podílu v oblasti cloudových služeb má v plánu i firma HP, která podle posledních informací chystá nové cloudové služby, které mají být úzce orientované na byznys.

Aktuální důraz na cloudové služby HP je považován za jeden ze strategických tahů Meg Whitmanové, která firmu řídí od loňského podzimu a jejímž úkolem je restrukturalizace pro dosažení vyšší konkurenceschopnosti.

Zorawar ‚Biri‘ Singh, senior viceprezident a generální manažer oddělení cloudových služeb HP, tvrdí, že jeho firma chce rozšířit cloudovou nabídku přesahující podobu infrastruktury jako služby. Cílem má být poskytnout byznysově orientovanou platformu naplněnou řadou aplikací a služeb třetích stran. HP chce také nalákat vývojáře podporou nástrojů a vývojových prostředí, které jsou široce rozšířené a používané (Ruby, Java atd.). Zákazníci tak budou mít možnost nakupovat či pronajímat si software podle potřeby přímo v rámci veřejného cloudu HP.

Aby se společnost HP mohla stát v oblasti cloudových služeb reálnou alternativou Amazonu, potřebuje ale podle analytiků posílit zejména svoji síť datových center, která se v současnosti soustředí jen v USA. Amazon má naopak řadu datových center i v Evropě a Asii. Dalším z cílů HP by mělo být posílení na trhu cloudových služeb ještě předtím, než podobné iniciativy představí i další konkurenti, jako IBM či Oracle.

Zdroj: Bits

1 komentář u článku “HP chystá cloudové služby ve stylu Amazonu”

  1. Johny napsal:

    Narozdíl od Amazonu, který opravdu může vystupovat jako nezávislý hráč, hraje proti HP to, že se v minulosti snažila formovat jako softwarová firma. Díky tomu jí teď třetí strany budou brát jako konkurenci a z nabídky aplikací v cloudu jich tak podle mě bude vetšina stejně jen od HP.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + = patnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz