Microsoft Dynamics dostane rozhraní Metro

Albert Ryba | 23.03.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Uživatelské prostředí Metro není určeno výhradně pro tablety, zaměřené především na zábavu. Microsoft ukázal, že toto rozhraní lze využít i v podnikových systémech. Přestože nový operační systém Windows 8 nabízí kromě interaktivního rozhraní Metro i klasické desktopové prostředí, chce zjevně Microsoft novým rozhraním oslovit i firemní zákazníky a nabídnout jej pro seriózní práci.

Konkrétně Microsoft tento týden na akci Dynamics Convergence v Houstonu poodhalil novou verzi podnikových systémů ERP a CRM z řady Microsoft Dynamics, které slouží firmám na vedení účetnictví, zpracování analýz či udržování vztahů se zákazníky. Nejde ale zatím o finální podobu, ale spíše o koncept možného budoucího pojetí. Metro by postupně mělo pronikat i do dalšího klientského softwaru a Microsoft zjevně bude chtít staré rozhraní postupně vytlačit ze středu zájmu. Podobným směrem se pak budou muset pravděpodobně vydat i další výrobci softwaru, aby se drželi aktuálního trendu.

Obrázky z řešení Dynamics znázorňují koncept nového softwaru s integrací dlaždicového prostředí z Windows 8. Základní menu využívá jednoduché barvy a kontrastní barevné přechody, ale uživatel si ho bude moci nastavit podle svých požadavků.

Microsoft zatím nesdělil žádné termíny na uvedení Metro style verze svých produktů Dynamics CRM či ERP, ale „evangelista“ Dynamics AX Brandon George na svém blogu uvedl, že by se tak mělo stát v horizontu let 2013 – 2014.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz