Mozilla chystá Firefox pro rozhraní Metro

Albert Ryba | 05.03.2012 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Příchod Windows 8 přinutí výrobce softwaru změnit design svých aplikací a přizpůsobit je novému rozhraní, pokud v něm mají být použitelné. Jedním z příkladů může být Mozilla, která již dříve informovala, že plánuje vývoj Firefoxu určeného přímo pro rozhraní Metro. V posledních dnech pak potvrdila detaily tohoto projektu včetně chystaného termínu dokončení.

Vývoj je zatím v raných fázích, ale počítá se, že finální verze by měla být připravena do doby, než budou na trh uvedeny finální Windows 8. Pravděpodobně by mělo jít o verzi Firefoxu s pořadovým číslem 14, jejíž veřejné uvolnění je naplánováno již na 17. července, ale je možné, že ještě dojde k nějakému posunu. Jedná se totiž o poměrně zásadní změnu designu, která bude potřebovat důkladné zvážení a testování. Nepůjde ale jen o vzhled a ovládání. Mozilla počítá, že Firefox s rozhraním Metro by mělo být možné integrovat s uživatelským prostředím a se systémem totožným způsobem, jako Internet Explorer 10. Současně bude k dispozici samozřejmě i původní rozhraní v případě, že uživatel přepne do režimu tradiční pracovní plochy Windows.

Nový Firefox bude v rozhraní Metro ovšem použitelný jen v případě, že bude zvolen jako výchozí webový prohlížeč, což je omezení vytvořené Microsoftem. Zda se i Google s Chromem vydá stejným směrem není dosud jasné, nicméně zástupci Mozilly jsou přesvědčeni, že pokud má být Firefox plnohodnotnou alternativou Internet Exploreru, nemůže se bez nového rozhraní obejít.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz