Nejčastější mýty o smartphonech

Martin Noska | 20.03.2012 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

Chytré telefony neboli smartphony rychle zdomácněly jak pro osobní, tak i pro pracovní využití. Každým dnem narůstá počet lidí, kterým výrazně pomáhají v každodenních činostech jako je třeba cesta do práce, vaření, nakupování nebo výběr kavárny či baru k večernímu posezení.

V neposlední řadě jsou chytré telefony velmi užitečné jako pracovní nástroj, protože nabízejí e-maily, kalendář i internet poruce. Také ale o tomto fenoménu existuje řada mýtů a myšlenkových stereotypů.

Spolu s Michaelem Horejskem ze společnosti Sunnysoft jsme vybrali čtyři poměrně časté mýty spojené se smartphony a přinášíme jejich vyvrácení.

Smartphony jsou jen pro IT specialisty – nevyužiju jej
Doba, kdy byla tato věcička výstřelkem pro vizionáře a technologické pionýry, je v nenávratnu. Dnes je smartphone jednoznačným trendem, a to jak po praktické stránce, tak i po stránce módní a stylové. „Zatímco před třemi lety věděli o co jde a dokonce snad i podobné zařízení aktivně používali opravdu jen IT specialisté, dnes jde o praktický nástroj každodeního života nesený silnou módní vlnou,“ říká Michael Horejsek. Postačí několik argumentů. Dopravní aplikace usnadní cestu tramvají, autobusem i vlakem a navíc ve spolupráci s GPS umějí vyhledat i nejbližší a nejrychlejší cestu z bodu A do bodu B. Při vaření vám jiná aplikace nabídne seznam jídel včetně receptu, která můžete připravit z aktuálního obsahu vaší ledničky. A oblíbený Facebook se díky specielní aplikaci ovládá tak snadno, že se vám z něj nechce ani odhlásit.

Smartphony jsou složité – neporozumím mu
Další mýtus vycházející zřejmě z faktu, že se jedná vlastně o telefonující kapesní počítače říká, že užívání chytrého telefonu je složité. Ale je tomu právě naopak. Aplikace, které jsou základním nástrojem v ovládání moderních smartphonů jsou důmyslné prográmky ovládané většinou na jedno stisknutí ikony. Najdete je na internetu na jednom místě spolu s žebříčky těch nejpopulárnějších. Ve srovnání s užíváním počítače se jedná spíše o dětskou hru a nejsložitější pro vás bude zřejmě zapamatovat si svůj PIN.

Smartphony jsou drahé – nemám na něj
Ani ustálené mínění týkající se vysoké ceny těchto přístrojů už dávno nelze v rozumně vedené diskuzi udržet, protože výrobci jako Sony nebo Samsung již nabízejí plnohodnotný chytrý telefon za 3 až 4 tisíce korun. „Například Sony Ericsson Xperia mini je velmi oblíbený a jeho cena již u dobrých prodejců 4 tis. Kč nepřesáhne. A Samsung Galaxy mini Chick white dokonce pořídíte pod 3 tis Kč,“ hodnotí Horejsek ze Sunnysoftu. Tento argument se ale týká zejména Androidu. Naopak třeba smartphony s platformou Windows Phone či iOS zůstávají stále poměrně drahé.

Nepotřebuji je – nezíská si mě
Samozřejmě debaty o tom, zda se jedná o věc zbytnou či nezbytnou lze vést sáhodlouze a aktuální stav debaty bude záležet na argumentační dovednosti a mrštném jazyku aktérů. Dovolte mi abych ke třem argumentům uvedeným výše dodal ještě přidanou hodnotu v podobě spousty hudby, filmů, e-knih, fotek a videí, které máte stále poruce. Potkáte-li kamarádku a ukážete jí během pár vteřin fotogalerii své rodiny nebo recenzi filmu, který se vám tak líbil, to rozhoduje. A často rozhodne třeba jen jediná aplikace jako je Google Sky, se kterou když telefon namíříte na večerní oblohu, uvidíte přesně jména všech planet, hvězd i souhvězdí a pak už svůj smartphone nebude chtít dát z ruky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz