Oracle Big Data Appliance pro práci s velkými objemy dat

Markéta Pastuchová | 05.03.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Oracle oznámila dostupnost nového hardwarového zařízení Oracle Big Data Appliance. Toto zařízení by mělo zákazníkům umožnit získávat maximální obchodní hodnotu z velkých objemů dat. Jedná se tak o další z produktů, které mohly vzniknout díky akvizici Sun Microsystems.

Systém Oracle Big Data Appliance představuje speciálně navržený hardware i software, který zahrnuje distribuci Cloudera včetně podpory pro technologii Apache Hadoop, komponentu Cloudera Manager a open source distribuci analytického systému R. Použitým operačním systémem je Oracle Linux (klon Red Hat Enterprise Linuxu) a zařízení je dodáváno s databází Oracle NoSQL (verze community edition) a javovým virtuálním strojem Oracle HotSpot Java Virtual Machine. Zvolená distribuce Cloudera představuje podle výrobce stabilní a široce nasazovaný způsob implementace Apache Hadoop v komerčním i nekomerčním prostředí. Zahrnuje také aplikaci pro správu prostředí Hadoop Cloudera Manager.

Oracle Big Data Appliance je složeno z 18 serverů Oracle Sun, které mají celkem 864 GB hlavní paměti, 216 procesorových jader a 648 TB diskového úložného prostoru. Rychlost datového přenosu mezi uzly a dalšími systémy společnosti Oracle je 40 Gb/s (s využitím InfiniBandu) a rychlost datového přenosu vůči datovým centrům je 10 Gb/s (přes standardní Ethernet).

Společnost Oracle současně uvádí také softwarovou sadu Oracle Big Data Connectors, která má organizacím pomoci integrovat data uložená v systému Hadoop nebo v databázi Oracle NoSQL s databází Oracle 11g.

Již dříve uvedená databáze Oracle NoSQL je distribuované řešení navržené pro správu velkých objemů dat. Tato databáze typu key-value je horizontálně škálovatelná na stovky uzlů s vysokou dostupností. Má jen minimální nároky na správu a nabízí předvídatelnou propustnost a latenci. Zařízení Oracle Big Data Appliance lze provozovat s oběma verzemi této databáze (verze Oracle NoSQL Database Community a Enterprise).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ devět = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz