SAP začíná v ČR nabízet cloudový IS Business One OnDemand

Martin Noska | 22.03.2012 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost SAP oznámila uvedení řešení SAP Business One OnDemand v osmnácti zemích včetně České republiky. Jedná se o cloudový operační systém určený zejména pro menší firmy. SAP bude toto řešení nabízet prostřednictvím partnerů. V České republice to bude Versino CZ.

Mezi hlavní vlastností informačního systému SAP Business One OnDemand patří podle výrobce vysoká dostupnost služeb, přístup z mobilních zařízení odkudkoliv, nízké počáteční náklady a jejich lepší plánování do budoucna nebo správa systému specialisty.

SAP Business One OnDemand je navržen jako řešení pro společnosti chystající se implementovat svůj první komplexní ERP systém, mohou jej ale využít například i pobočky velkých firem. I přes odlehčenou podobu jde o  systém nabízející řadu funkcí pro podporu podnikání; jeho součástí jsou např. moduly pro podporu prodeje, nákupu, řízení zásob i finančních toků.

Jak již bylo řečeno, SAP bude Business One OnDemand poskytovat prostřednictvím kvalifikovaných partnerů, kteří k němu budou hostovat i příslušnou infrastrukturu. Partneři mají v rámci ekosystému společnosti SAP obvykle zkušenosti s lokálními trhy, které jim umožní nabídnout řešení v potřebné kvalitě (např. hosting systému budou moci nabízet pouze partneři s příslušným certifikátem SAP; ostatní prodejci a prodejci s přidanou hodnotou však budou moci fungovat jako subdodavatelé). Doporučený cenový model je založen na měsíčních poplatcích za uživatele systému. Zákazníci však budou mít k dispozici i další cenové modely včetně zakoupení trvalé licence systému a řešení nainstalovaného v rámci jejich vlastní IT infrastruktury (verze „on-premise“).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz