Servery s Xeony E5-2600 dorazily na český trh

Martin Noska | 17.03.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Představení nových modelů procesorů Intel Xeon E5-2600 s architekturou Sandy Bridge bylo rychle následováno výrobci serverů, kteří uvedli inovované generace svých systémů. V uplynulých dnech tak dorazily i na český trh servery s Xeony E5 od takových výrobců, jako je třeba Cisco, Dell či HP.

HP ProLiant Gen8
Společnost HP v nové generace serverů ProLiant Gen8, které jsou výsledkem dvouletého vývojového programu s názvem Voyager, přichází zejména s vyšší automatizací životního cyklu serverů. Servery ProLiant Gen8 jsou vybaveny architekturou ProActive Insight a širokou sítí senzorů, které detailně monitorují celý systém a přinášejí lepší optimalizaci podle aktuálního zatížení a diagnostiku. Zlepšilo se hospodaření s elektrickou energií (oproti předchozí generaci se zdvojnásobil výkon na watt) a přibyla také automatická virtuální správa sebe sama, která má ušetřit čas administrátorům datových center. HP dále tvrdí, že on-line aktualizace systému je nyní až trojnásobně rychlejší a snižují se tím prostoje. Další novinkou u serverů ProLiant Gen8 je služba proaktivní podpory Always On Support Services, která má umožnit odhalit problémy předtím než nastanou a zkrátit tak případné výpadky provozu.

Cena serverů řady HP ProLiant ML tower pro vzdálené kanceláře a pobočky začíná na 36 000 Kč, rackové servery HP ProLiant DL lze koupit od 54 000 Kč. Blade servery HP ProLiant BL pro cloudovou konvergovanou infrastrukturu jsou v prodeji od 73 000 Kč, a škálovatelné servery HP ProLiant SL navržené pro webová, cloudová a obecně široce škálovatelná technologická prostředí začínají na ceně 52 000 Kč.

Dell PowerEdge
Konkurenční Dell pak představil dvanáctou generaci serverů PowerEdge, který zahrnuje modely R820, R720, R720xd, R620 a C6220 s umístěním do racku, blade variantu M620 a T620 s šasi typu tower. Součástí nových produktů je i druhá verze pokročilých nástrojů pro administrátorskou správu Dell Remote Access Controller 7 (iDRAC7) s aplikací Lifecycle Controller 2.0. Také Dell se vydal podobnou cestou jako HP a slibuje nejen nižší energetickou náročnost díky aplikace Node Manager, ale automatizovaný monitoring stavu infrastruktury a sítě. Ten využívá více než 400 senzorů, jež umožňují v reálném čase sledovat například paměti, diskové pole RAID nebo síťové prvky. Dell také nové servery PowerEdge vybavuje standardně zdroji s účinností nad 80 % a chlazení čerstvým vzduchem.

Asi hlavní novinkou je ale technologie Dell Express Flash pro rychlou výměnu PCI-Express Solid State disků za běhu na čelní straně rackového serveru. Díky podpoře sběrnice PCI-Express 3.0 je interní datová propustnost zhruba dvojnásobná, protože se zvýšila nejen její rychlost z 5 GT/s na 8 GT/s, ale vylepšen byl oproti verzi 2.0 i přenosový protokol.

Cisco UCS
Také Cisco se již delší dobu snaží prosadit v datových centrech se svojí serverovou architekturou Unified Computing System (UCS). Nová generace serverů s Xeony E5-2600 disponuje nástrojem UCS Manager pro snazší správu až tisíce serverů z jedné domény. Nové modely Cisco UCS oproti předchozí generaci zvyšují až 8krát kapacitu paměti a 4krát propustnost vstupů/výstupů (I/Q). Více jader má za následek vyšší výkon serverů, posílena byla i vnitřní úložiště. Celkově pak Cisco slibuje 30 % nižší výdaje na infrastrukturu, snížení doby nasazování aplikací o 90 %, dále 40% zlepšení výkonu aplikací a 60% snížení nákladů na napájení a chlazení.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz