Služba logobox přináší zobrazení log firem do ERP či CRM

Martin Noska | 22.03.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

V tuzemských podmínkách vznikl zajímavý projekt logobox, který má za úkol rozšířit možnosti stávajících informačních systémů.

Cílem řešení logobox je integrovat do ERP a CRM systémů databázi náhledů firemních log, která by byla schopna dle zadaného IČ zobrazovat u firemního záznamu i náhled loga. Uživatelé systému dodavatele či odběratele rychleji rozpoznají, lépe se orientují a můžou s logy případně i dále pracovat (tiskové sestavy, přehledy). Výrobcům systémů zase odpadá starost s aktuálností log, rozsahem, údržbou, kontrolou či aktualizací.

Služba logobox vznikla v roce 2010 jako potřeba v rámci vlastního vývoje softwaru u každého klienta v adresní kartě zobrazovat i jeho logo, bez nutnosti vytvářet či spravovat vlastní databázi logotypů uvnitř systému. Dalším požadavkem bylo, aby loga mohla být nahrávána samotnými uživateli, ale aby byla po zadání zkontrolována na správnost. Průzkum trhu přitom nabídl jen zahraniční portály, které sice obsahují databáze logotypu, ale loga nejsou dostupná jednoduše pomocí webové adresy a navíc uživatele obtěžuje reklama a povinné registrace.

Logobox.cz dostal podobu otevřené databází log firem, přesněji jejich online náhledů. Aktuálně je online přes 11 tisíc log převážně českých firem s celkovým počtem jejich zobrazení přes 3 miliony ve 25 různých informačních systémech jako je např. Money S3, Microsoft Dynamics CRM, Abra Software, Altus Vario, FlexiBee, 2HCS Fakturace 3 a další.

V praxi to funguje tak, že jednotlivé společnosti nahrají své logo přes webový formulář (případně hromadně automaticky přes webovou službu). Toto logo se uloží jako náhled ve třech velikostech. Každý z obrázků má své URL, lze jej tedy zavolat scriptem pro generování URL a tedy automaticky zobrazovat v detailu zákazníka dané aplikace.

Zobrazovaní loga není omezeno žádným limitem ani registrací tato služba je poskytována zdarma.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz