WIA koupila telekomunikační síť IPEXu i se zákazníky

Martin Noska | 19.03.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost WIA, která se profiluje jako alternativní telekomunikační operátor, oznámila akvizici telekomunikační sítě firmy IPEX. Přebírá tím nejen infrastrukturu pro poskytování datových služeb, ale i část stávajících zákazníků IPEXu. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Obě společnosti si od akvizice slibují zejména možnost naplnění svých dlouhodobých strategií. Zatímco WIA rozvíjí služby ve vlastní síti, kterou se snaží posilovat, IPEX se soustředí na upevňování pozice v dodávkách komunikačních řešení a cloudových služeb pro firemní sektor. Tím, že předá starost o síť jiné společnosti, si uvolní ruce pro jiné aktivity.

Do vlastnictví společnosti WIA tak přechází infrastruktura v lokalitách jako jsou Praha, Brno, Hradec Králové, České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Jaroměř, Tábor a další. Celkem jde o 34 nových přístupových bodů. Nyní podle dostupných informací probíhá technická migrace služeb jednotlivých uživatelů a konsolidace sítě bude dokončena do konce dubna tohoto roku. Zájem obou společností je poskytovat služby bez přerušení a zásadních změn; přechodem ke společnosti WIA stávající zákazníci mají získat i vyšší úroveň podpory s garantovaným SLA.

Filip Malina, obchodní ředitel společnosti WIA je přesvědčen, že získání telekomunikační sítě IPEXu pomůže jeho firmě v nabídce služeb na vlastní infrastruktuře. IPEX pak počítá s tím, že akvizice je i začátkem partnerství, v rámci nějž bude moci společnost svoji dřívější síť i nadále využívat (např. v rámci pronájmu).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz