Algotech se zaměřuje na nabídku podnikových aplikací v cloudu

Martin Noska | 04.04.2012 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Společnost Algotech, která v současnosti pokračuje ve výstavbě svého vlastního datového centra v Libčicích u Prahy, označovaného jako Centrum sdílených služeb, má v oblasti cloudových aplikací pro podniky velké plány.

Firma, jež se původně angažovala hlavně v oblasti call center a podnikové komunikace, přidala podnikové aplikace a systémy do svého portfolia díky akvizicí společnosti BSC Praha, která se zaměřovala právě na tuto oblast. Původní záběr zaměřený na on-premise řešení byl pak v poslední době logicky rozšířen o cloudová řešení.

Algotech v rámci prostředí Algocloudu nabízí momentálně sedm podnikových řešení z oblasti unifikované komunikace, kontaktních center, CRM, ERP, Business Intelligence či správy dokumentů (Document Management System).

Podle Alexandra Pomazala ze společnosti Oracle, která je úzkým partnerem Algotechu a jejíž řešení jsou součástí nabídky Algocloudu, je cloud aktuální odpovědí na požadavky zákazníků, nikoliv výrobců softwaru. Ti se naopak tomuto trendu musí přizpůsobit.

Budované Centrum sdílených služeb Algotechu, z nějž budou cloudové aplikace poskytovány, se má stát jedním z nejmodernějších v regionu CEE. V současnosti je po dokončených bouracích pracích již hotová nová střecha, okna, připravena nová podlaha s odpovídající nosností. Stavební práce  a práce spojené s přípravou pro technologie budou dokončeny nejpozději do konce června 2012 a Centrum má být slavnostně otevřeno v září tohoto roku.

Včera pak na téma možností využití cloudových aplikací v praxi uspořádal Algotech i specializovaný seminář, který přiblížil jak nabídku jeho služeb, tak například i přínosy při konkrétních nasazeních či bezpečnostní aspekty cloudových řešení. Přednášky z akce jsou v případě zájmu veřejně k dispozici na webu Algotech.cz.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz