AppWave Store: Streamování aplikací pro PC bez nutnosti instalace

Martin Noska | 26.04.2012 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Společnost Embarcadero Technologies oznámila spuštění svého internetového obchodu s aplikacemi AppWave Store. Má jít o nový způsob vyhledávání a spouštění aplikací pro osobní počítače, který přináší zcela nový přístup k softwaru pro PC a odstraňuje řadu tradičních potíží.

Obchod AppWave Store má pomoci uživatelům vyhledat a přenést aplikace pro Windows pomocí nové technologie chytrého přenosu aplikací (Smart App Streaming) a ihned je lokálně na PC spustit plnou rychlostí s využitím inteligentní izolace aplikací (Smart App Isolation). AppWave Store je volně dostupný pro použití v domácnostech i podnicích.

Platforma AppWave má také odstranit tři největší potíže se softwarem pro Windows, kterým čelí podniková IT oddělení. Mezi ně patří ztráta času a zdrojů způsobená vyhledáváním, získáváním, distribucí, instalací a odinstalací softwaru pro PC, potenciální degradace výkonu či nedostatek znalostí o tom, jak je software v organizacích vlastně využíván (více viz dále).

Aplikace se ukládají a spouštějí lokálně na uživatelském počítači, takže každé další spuštění již nepotřebuje síťové připojení. Na rozdíl od virtualizačních technologií a podobně jako u mobilních zařízení umožní nová technologie inteligentní izolace aplikací zabudovaná v AppWave spouštět aplikace neomezenou rychlostí. Aplikace jsou vzájemně integrovány mezi sebou a se stolním prostředím; zachovávají si přitom obvyklý výkon na PC bez ohledu na počet aplikací, které si uživatel stáhne.

Obchod AppWave Store nabízí podle zástupců společnosti Embarcadero Technologies následující přínosy:

·    Výhody obchodů s aplikacemi pro mobilní zařízení i pro PC s Windows – jak spotřebitelé, tak společnosti požadují nové způsoby zpřístupnění aplikací pro PC spotřebitelům a zjednodušení pořizovacího procesu. Úplně stejně, jako uživatelé vyhledávají a spouštějí aplikace na svých mobilních zařízeních, mají nyní uživatelé AppWave Store k dispozici uživatelsky přívětivý přístup k softwaru pro PC na jedno kliknutí.
·    Lehkost použití – obchod AppWave Store je koncipován pro snadné použití. Uživatelé PC navštíví stránky obchodu www.windowsapps.com a po prvotním vyhledání prostě zahájí přenos kliknutím na aplikaci, kterou potřebují, aniž by museli podstupovat tradiční zdlouhavý instalační proces. Aplikace jsou uloženy a spouštěny lokálně na uživatelově PC a zůstávají dostupné, ať je uživatel připojen k síti či nikoli. A jelikož je obchod umístěn v cloudu, uživatelé PC mohou přecházet mezi různými počítači a okamžitě získávat své aplikace v libovolném okamžiku.
·    Volný přístup ke kriticky důležitému softwaru – malým až středním podnikům s omezenými zdroji pro IT, nízkými rozpočty a malým počtem zaměstnanců poskytuje AppWave Store okamžitě a zdarma přístup ke klíčovým aplikacím pro PC pro všechny jejich uživatele. Mezi ty nejběžnější můžeme zařadit Evernote, OpenOffice, Adobe Reader, 7Zip a další. AppWave je možno rozšířit o interní soukromý obchod AppWave Store, který spravuje veškeré softwarové tituly pro Windows včetně vlastních aplikací, které podnik používá ke svému provozu. Soukromé obchody AppWave poskytují uživatelům okamžitý přístup k libovolnému softwaru v organizaci a přináší IT oddělení přesné informace o skutečném využívání aplikací.

Více o AppWave Store najdete i v následujícím videu:

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz