Citrix NetScaler 10 zlepšuje možnosti škálování

Martin Noska | 17.04.2012 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Citrix představil NetScaler 10, řešení pro zrychlení dodávky aplikací přes síť, jehož hlavním vylepšením je nová škálovací technologie TriScale.

TriScale přináší podnikovým datovým centrum a poskytovatelům sítí multi-dimenzionální škálovatelnost – viz obrázek vlevo. Tento přístup poskytuje schopnost navýšit („Scale Up“) výkon jednoho zařízení pro dosažení vyšší elasticity, rozšířit („Scale Out“) kapacitu nasazením zařízení NetScaleru v unifikovaném clusteru a zúžit („Scale In“) konsolidací řadu síťových funkcí do jedné platformy pro dodávku služeb NetScaler.

Technologie TriScale konkrétně umožňuje:
- Navýšit elasticitu na vyžádání s 5násobným výkonem díky licenčnímu modelu NetScaler Pay-As-You-Grow založeném na softwaru. To má eliminovat nákladný provisioning, odstranit komplikace při upgradu zařízení a omezit potřebu kupovat drahé systémy s šasi jen kvůli rezervování prázdných slotů pro případ budoucího růstu.

- Zúžit potřeby a zajistit konsolidaci s multifunkční platformou NetScaler SDX pro zjednodušení sítí v datových centrech, eliminovat rozrůstání zařízení a narovnat provozní management konsolidací až 40 nezávisle spravovaných zařízení do jediného.

- Rozšířit kapacitu až 32x přidáním zařízení k existujícím nasazením NetScaleru s jednoduchostí „plug-and-play“ díky TriScale clusteringu bez potřeby redundantních vysoce dostupných zdrojů. Správci datových center tak mohou stavět účinnou infrastrukturu, která splňuje požadavky současných aplikací a dále se spolu s rostoucím datovým provozem postupně škáluje.

Dále zahrnuje NetScaler 10 od Citrixu více než 160 nových funkcí, schopností a vylepšení. Mezi ně patří například nový ActionAnalytics, jenž poskytuje v reálném čase monitoring a kontrolu adaptivních politik. Ty transformují surová data získaná NetScalerem do okamžitě použitelných informací, aby dodaly lepší business intelligence  a automaticky nastavily parametry poskytování aplikací a služeb napříč veřejnými a soukromými cloudy. Vestavěná cloudová konektivita s Citrix CloudBridge má usnadnit rozšíření podnikových datových center do externích cloudů s důrazem na bezpečnost, výkon a spravovatelnost.

Přibyly také nové funkce v oblasti doručování virtuálních desktopů s Citrix XenDesktop včetně podpory pro autentizaci přes smartcard pro bezpečný přístup k virtuálním desktopům a sofistikovanou správu politik, které kompletně oddělují správu virtuálních desktopů od probíhajících úkolů správy sítě.

Vylepšen byl i modul Citrix Application Firewall, který má usnadnit ochranu před únikem citlivých dat a plně podporuje standard CEF (Common Event Format). To má bezpečnostním analytikům zjednodušit korelaci dat z aplikačního firewallu, aby získali lepší vhled do stále sofistikovanějších hrozeb, jimž čelí všechny typy webových a cloudových aplikací.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− pět = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz