IBM posílí portfolio analytických nástrojů

Martin Noska | 14.04.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

IBM kupuje Varicent Software, relativně malou firmu, která ovšem byla považována za životaschopného konkurenta pro některá řešení od takových společností, jako jsou SAP, Consona či Cognos (jenž patří od roku 2007 IBM). IBM tak získá zákazníky a technologie svého konkurenta a od akvizice si slibuje především rozšíření nabídky v oblasti analytických nástrojů pro oblast financí, prodejů a zákaznických služeb.

Akvizice této kanadské firmy je jen jednou z četných aktivit IBM v oblasti analytiky a práce s velkými objemy dat, neboť právě v této sféře se dřívější počítačový gigant snaží co nejvíce prosadit. Varicent Software byl v minulosti známý pro svoje nástroje pro analýzu výkonnosti prodejů či pro sledování finanční výkonnosti napříč firmou.

Většina klientů Varicentu je z oblasti financí, obchodu, telekomunikací a IT průmyslu. Mezi nejznámější patří Hertz, iBeria Bank, Office Depot či hotely Starwood.

Podle Lese Rechana, generálního manažera pro byznys analytiku ve společnosti IBM, je akvizice dalším krokem, jak zlepšit svoji nabídku produktů a služeb v této oblasti. Navíc zde vidí i velké příležitosti. Tisíce společností orientovaných na prodej zatím používají ke zvládnutí svých činností tradiční nástroje jako tabulkové procesory a e-maily a právě jim mohou pokročilé analýzy přinést nový vhled do jejich podnikání, odkrýt nové příležitosti a pomoci růst.

Po dokončení akvizice, k němuž by mělo dojít ke konci druhého čtvrtletí 2012, se všichni zaměstnanci Varicentu (kterých je kolem 60) připojí k softwarové skupině IBM.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz