IBM PureSystems kombinují technologie a zkušenostní vzorce

Martin Noska | 19.04.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost IBM uvedla na trh novou kategorii „expertních integrovaných systémů”, které mají nabídnout alternativu k dnešnímu modelu výpočetní techniky, kde je zapotřebí značných prostředků k nastavení a provozování mnohočetných a často nesourodých systémů.

Škálovatelný design PureSystems integruje a optimalizuje všechny kritické komponenty vyžadované v dnešních datových centrech – síťové propojení, úložiště, výkon, správa, a další – díky čemuž umožňuje přehlednější správu. Výsledkem má být systém, jehož nastavení je intuitivní a jehož údržba a úprava může být výrazně levnější. Například doba od vybalení přes instalaci až po první spuštění systému může být ve srovnání s jinou technologií IBM zhruba třetinová.

S uvedením nové rodiny PureSystems společnost IBM představuje tři hlavní inovace. Ty mají firmám pomoci omezit vysoké výdaje a vypořádat se se složitými procesy při spravování informačních technologií:

•    „Škálovatelný” design: Prostřednictvím PureSystems IBM nabízí nový koncept systémového designu, jenž zahrnuje servery, úložiště a síťové propojení. Tyto tři složky jsou integrovány do jednoho automatizovaného stroje. Škálovatelný design umožňuje zvýšení hustoty zpracovávaných dat – systémy PureSystems tak údajně dokáží zvládnout dvakrát tolik aplikací oproti jiným systémům IBM. Zdvojnásobuje tedy výpočetní výkon na metr čtvereční.
•    Zkušenostní vzorce: Vůbec poprvé se IBM rozhodla využít svých zkušeností prostřednictvím softwaru, jež systému umožňuje automaticky zvládat základní, časově náročné úkoly, jako jsou konfigurace, aktualizace nebo požadavky na aplikace (viz dále).
•    Provázanost s cloudem: Všechny systémy PureSystem jsou od samého počátku stavěny pro cloud computing, takže firemní uživatelé mohou velice rychle vytvářet samoobslužné cloudy, jejichž velikost se automaticky přizpůsobuje požadavkům aplikací i uživatelů.

Zkušenostní vzorce v PureSystems
PureSystems využívají i zmíněnou softwarovou funkci označovanou jako „zkušenostní vzorce”, která umožňuje zabudovat provozní know-how a další znalosti přímo do systémů. Tento přístup přeměňuje technologické zkušenosti do podoby recyklovatelných a stahovatelných balíčků. Vzorce jsou dostupné ve třech kategoriích:

Vzorce IBM: Tyto sady vzorců byly vyvinuty přímo v IBM a jsou vytvořeny na základě know-how IT manažerů, konstruktérů a technologických odborníků. Jsou určeny k automatizaci časově náročných úkolů, jako je konfigurace, instalace a aktualizace aplikací – aplikace, jejichž instalace a zprovoznění kdysi zabralo celé dny, lze dnes spustit během jedné hodiny

Vzorce softwarových partnerů: IBM spojila síly s více než 125 nezávislými dodavateli softwaru a výsledkem této spolupráce je nabídka aplikací, které obdržely certifikaci “PureSystems Ready”. Ty lze nalézt v katalogu PureCentre, jenž zahrnuje všechny softwarové partnery projektu a jenž výrazně zjednodušuje to, jakým způsobem jsou aplikace nakupovány, instalovány a spravovány. Například CRM systém, jehož instalace kdysi trvala tři dny, může být nyní nainstalován během jedné hodiny.

Vzorce klientů: Do těchto vzorců mohou své know-how z vlastních aplikací přidávat i klienti. To může firma učinit i v situaci, kdy plánuje expandovat na nové trhy a pokud potřebné schopnosti nejsou v nových regionech nebo na nových trzích k dispozici.

První dva modely rodiny PureSystems – PureFlex System a PureApplication System – se na trhu objeví ještě v tomto čtvrtletí. Řešení PureSystems podporují procesory Power od IBM a také čipy od Intelu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz