Jak sdílet kalendář mezi PC a mobilními zařízeními?

Roman Kadlec | 30.04.2012 | Internet a služby, Software | 3 komentáře

Data, informace a všechny další údaje sdílíme proto, abychom k nim měli vždy přístup z kteréhokoliv zařízení. Jedna z důležitých položek je i kalendář. Jak ho efektivně synchronizovat napříč několika zařízeními?

Mobilní zařízení s operačním systémem iOS od Applu mají k dispozici iCloud, který umožňuje snadnou správu kalendáře přes webové rozhraní a také přímo přes aplikaci Kalendář v telefonu nebo tabletu. Pokud si na zařízení s iOS zapnete synchronizaci kalendáře v nastavení iCloud, všechny změny, které uděláte přes webové rozhraní nebo přes telefon se automaticky sdílejí na ostatních zařízeních s tímto operačním systémem a na stránce icloud.com.

Android nabízí podobné propojení se službou Kalendář v rámci účtu Google. Podobně jako iCloud i účet Google se dokáže automaticky synchronizovat a zobrazovat události na telefonu a také přes webové rozhraní. Úpravy a přidávání nových událostí se automaticky zobrazí na všech zařízeních. Podobně je na tom i Windows Phone 7.5, který dokáže automaticky synchronizovat kalendáře Windows Live, Exchange a po úpravě nastavení i Google.

Interoperabilita mezi platformami

Zařízení s iOS podporují i používání účtu Google. Mezi synchronizovanými daty můžete zvolit i sdílení kalendáře. Z tohoto hlediska můžeme Kalendář Google považovat za nejuniverzálnější a nejjednodušší řešení – dokážete k němu přistupovat prakticky z jakéhokoliv zařízení, přičemž nechybí ani podpora zabudovaných aplikací Kalendář v případě Androidu, iOS a Windows Phone 7.

Pokud chcete svůj kalendář Google kompletně překopírovat do iCloudu nebo opačně, je to možné pomocí aplikace Outlook a utility Ovládací panel iCloud. Importem a exportem kalendářů lze jednoduše převést data z jedné služby do druhé. V případě operačního systému Mac můžete využít aplikaci iCal.

Kromě předinstalované základní aplikace se dají využít i řešení bohatší z hlediska funkcí – pro platformu Android jsou to např. aplikace Business Calendar nebo Jorte Calendar. V případě zařízení s iOS zaujme placená aplikace CalenGoo, která je k dispozici i pro Android.

Všechny ze zmíněných aplikací si rozumí s Kalendářem Google, v případě Jorte je k dispozici i vlastní služba. Kromě zmiňovaného účtu Google lze využít synchronizaci kalendáře přes účet Exchange, které také podporuje všechny zmíněné mobilní operační systémy. Toto řešení bude pravděpodobně nejčastější v podnikovém prostředí, kde se Exchange často používá.

Zdroj: IT News.sk

3 komentáře u článku “Jak sdílet kalendář mezi PC a mobilními zařízeními?”

 1. Martin Novotný napsal:

  Dobrý den.
  Mohl by mi někdo prosím pomoci s importem do iCloud? Dovedu vyexportovat kalendář,jak z google cal, tak z Outlooku, ale pořád nevím, jak ten soubor naimportovat do iCloud cal. Viděl jsem nějaké demo, kde to šlo, ale bylo to z US a mně prostě v tom iCloud Cal něco oproti tomu chybí. Je to tím, že otevírám iCloud na notebooku, který má W7 a není to tedy Mac?
  Díky moc Martin

  • Albert Ryba napsal:

   Dobrý den, my v redakci žádný přístroj s iOS / OS X nemáme, takže vám bohužel neporadíme. Zkuste požádat čtenáře přímo v originálním zdroji na IT News.sk (viz odkaz pod článkem), jestli s tím nemají nějaké zkušenosti.

 2. Karel Jodas napsal:

  Icloud jsem zkoušel instalovat 2x. Poprvé sladit PC a iPhone kalendář. Začátkem září sladit opět kalendář na novém PC, starém iPhone a novém tabletu Android. Vždy stejný výsledek prvních 14 dní vše OK a nadšení. Pak konec. Hlášky o nefunkčnosti systému. Nedoporučoji iCloud a proto jesm se uytvrdil, že prchnout ze světa Applu je dobrý nápad. Jen čekám až totálně zkolabuje iPhone a pryč!

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz