Microsoft Security Essentials 4.0 přichází

Albert Ryba | 25.04.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnost Microsoft uvolnila novou verzi svého bezplatného bezpečnostního řešení Security Essentials pro Windows XP, Vista a Windows 7. Ta přináší řadu novinek a vylepšení, které mají zlepšit běh aplikace i uživatelskou zkušenost.

Security Essentials 4.0 je v beta verzi od konce loňského roku a Microsoft slibuje nejen lepší výkon a schopnost detekce škodlivého kódu, ale také zmodernizované grafické rozhraní, dále přejmenovanou verzi SpyNet, která nyní nese název Microsoft Active Protection Services či pokročilou automatickou funkci pro léčení napadených souborů.

Ta nyní dává automaticky do karantény potenciálně nebezpečné soubory bez dotazu uživatele, což ovšem může být dvojsečná zbraň známá z jiných typů bezpečnostních řešení, kdy uživateli „mizí“ soubory bez jeho zásahu. Tento problém mají zejména antivirová řešení založená na behaviorální analýze, která mnohdy vyhodnotí nestandardní chování přímo jako škodlivé a soubor pro jistotu odstraní.

Microsoft bude distribuovat Security Essentials 4.0 jako standardní aktualizaci prostřednictvím služby Windows Update. Zajímavé je, že verze 4.0 přichází po verzi 2.x a Microsoft nijak nevysvětlil, proč označení 3.0 vypustil. Podobně jako dosud také platí, že Security Essentials je dostupné jen majitelům legální verze Windows, které jsou ověřené jako pravé.

Díky tomu, že je zadarmo, stal se Microsoft Security Essentials podle informací agentury OPSWAT široce používaným a podle údajů z března 2012 má nyní celosvětově podíl 10,08 %, což z něj dělá čtvrté nejpoužívanější antivirové řešení (na první příčce je Avast s 16,26 %, na druhé Avira s 11,65 % a na třetím AVG s 10,96 %). Předběhl tak řešení renomovaných výrobců jako Eset (10,06 %), Symantec (9,97 %), Kaspersky (7,75 %) či McAfee (4,74 %). Celý report o používanosti jednotlivých antivirů najdete zde.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz