Nokia zpřístupnila Microsoft Office pro Symbian

Martin Noska | 10.04.2012 | Aktuality, Mobilita, Software | 5 komentářů

Společnost Nokia oznámila, že kancelářský balík aplikací Microsoft Office Mobile, obsahující aplikace Word mobile, PowerPoint mobile a Excel mobile, je prostřednictvím aktualizací dostupný pro telefony Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokie E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro a Nokia C6-01. Celý balík aplikací společnosti Microsoft pro telefony Nokia N8, Nokia E6 a Nokia 500 bude dostupný o něco později, stejně tak jako pro smartphone Nokia 808 PureView, který na český trh přijde během druhého čtvrtletí letošního roku.

Office Mobile doplňuje produkty Microsoftu, které již dříve pro smartphony se systémem Symbian/Nokia Belle vyšly. Jedná se o OneNote mobile, Document Connection, Lync 2010 mobile a PowerPoint Broadcast.

Uživatelé ve firmách, kteří vlastní telefony Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro a Nokia C6-01 mohou kromě nových aplikací od Microsoftu využívat nedávno představenou plnohodnotnou turn-by-turn navigaci Nokia Autem a také aplikaci Nokia Mapy, která obsahuje mapy více než 190 zemí. Aplikace dokáže uživatele navigovat pešky či autem ve více než 100 zemích celého světa, včetně České republiky. Nový navigační balíček obsahuje také aplikaci Veřejná doprava, která slouží pro hledání spojů pomocí MHD. Nokia Store, obchod s aplikacemi pro telefony Symbian a Nokia Belle, obsahuje přes 100 000 aplikací, každý den se z tohoto obchodu stáhne více než 13 miliónů aplikací.

5 komentářů u článku “Nokia zpřístupnila Microsoft Office pro Symbian”

 1. Patrik Veselik napsal:

  Kéž by to šlo i na starší mobily, ví o tom někdo? Počet uživatelů je ještě dost vysoký, byla by to zajímavá cílovka. Na druhou stranu by se oddálila potřeba nového mobilu, což výrobci z obchodních důvodů nechtějí.

  • Mr. Smith napsal:

   Staré mobily výrobce nezajímají. Priority mají úplně opačné, ne umožnit co nejdelší životnost starých přístrojů, ale naopak u nich dát rychle stopku a přinutit lidi koupit si nové. Zvlášť Microsoft je v téhle strategii opravdu „kovaný“. Stačí si vzpomenout na všechny ty verze Windows Mobile, kdy pod staršími nešly věci z novějších a možnost update systému byla spíš výjimečná.

   • Patrik Veselik napsal:

    Bohužel, je to přesně tak.
    Tedy, ono by mi asi ani nevadilo mít každý druhý rok (řekněme) nový mobil. Rozčiluje mě pořád se měnící klávesnice, datové připojení a dalších tisíc věcí. Něž se člověk s mobilem sžije, už aby se začal učit něco nového. Proč třeba neexistují legální simulátory starších mobilů? Vždyť procesory jsou silné, paměti dost, displeje zvládnou ledacos, tak proč nezobrazit starší menu, i třeba monochrom? Třeba pro babičku by bylo super, aby práce s mobilem byla alespoň přibližně pořád stejná.

    • TNT napsal:

     Čtu to tady a vstávají mi vlasy na hlavě. Tomu se prostě říká „inovace“, pánové! Snažit se křísit staré vykopávky je cesta do pekel. To je jako by člověk na novém čtyřjádrovém kompu s Windows 7 chtěl provozovat na emulátoru PC-XT nějaký T602 – taky třeba proto, že dědečkovi to vyhovovalo a rád by pracoval na počítačem pořád tak jako před 20 lety. Ale kam bychom to s takovým přístupem dotáhli???

     • Juraj napsal:

      Citam to tu dlhsie. No taku demagogiu ako predvadza TNT som dlho necital. Patrik Veselik pise 2 roky, TNT z toho urobil 20 rokov, navyse hovori o PC XT, co je pocitac starsi vyse 30 rokov.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− devět = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz