Síť Google Plus přišla s novým designem

Roman Kadlec | 13.04.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Sociální síť Google Plus, kterou se Google snaží profilovat i jako firemní nástroj pro komunikaci, se dočkala nového designu. Ten přidává nové titulní fotografie a mění uspořádání některých prvků uživatelského rozhraní.

Přestože jsou změny v Google+ pouze kosmetické, přesun ovládacích prvků z horní lišty do levého sloupce je poměrně elegantní úprava, která připomíná design mobilních aplikací ostatních sociálních sítí. Levý sloupec je plně přizpůsobitelný a nepotřebné ikony (např. hry) si můžete jednoduše skrýt. Na druhé straně pravý sloupec je určen pro okno s vašimi kontakty, kterému se v novém designu věnuje více prostoru.

Změn se na první pohled dočkal i způsob zobrazování videí a obrázků – okno s náhledy se v obou případech mírně zvětšilo a je momentálně rozměrnější i ve srovnání s náhledy na Facebooku. Google také upravil způsob prezentování galerií – kromě úvodní fotografie je k dispozici náhled na pár dalších fotek přímo ve spodní části okna s náhledem.

V rámci uživatelského rozhraní přibyl nový prvek – tlačítko Explore. Po kliknutí na něj se vám zobrazí odkazy, fotografie a videa, které jsou v poslední době populární, často komentované nebo sdílené. V rámci zavádění novinek upravil a přesunul Google i položku Trending on Google+. Ta je momentálně na lepší viditelném místě a funguje stejně jako podobně nazvána funkce na Twitteru – zobrazuje nedávné nebo nejlepší příspěvky na určité téma. Poslední změna se týká úpravy stránky s uživatelským profilem. Kromě přeskupení některých prvků designu se podobně jako v profilech Timeline na Facebooku objevila možnost vložit si titulní fotografii. A mimochodem Google+ má momentálně už 170 milionů uživatelů.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz