Symantec: Vyřešte problémy se slabými hesly

Martin Noska | 25.04.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Pro mnoho uživatelů je prakticky nemožné pamatovat si všechna uživatelská on-line jména a hesla. A to obzvlášť v případě, že pokud používají různá zařízení s připojením k internetu.

V průzkumu týmu Norton společnosti Symantec dostali uživatelé seznam potenciálně náročných aktivit a měli vybrat ty vůbec nejtěžší. 40 % dotázaných uvedlo pamatování on-line hesel jako jednu ze tří nejtěžších činností. Přihlašování k e-mailu nebo bankovním účtu by nemělo být drama plné hádání a testů paměti.

Podle průzkumu týmu Norton 70 % lidí zapomnělo v předchozím měsíci nějaké heslo. I to je důvod, proč lidé často používají slabá hesla, jako je například jméno domácího mazlíčka, jméno nebo datum narození rodinného příslušníka, a používají jedno heslo pro více účtů. Riziko krádeže identity a ztráty osobních údajů se tak výrazně zvyšuje. Pokud hacker odhalí přihlašovací údaje k jednomu webu, získá tak obvykle přístup i k celé řadě dalších účtů. Řešením není schovávat si hesla fyzicky doma někde na papíře, protože 48 procent lidí se přihlašuje ke svým on-line účtům na cestách z mobilního zařízení.

„Mnoho lidí si myslí, že problém s přihlašovacími jmény a hesly vyřeší jednoduše, že si vše uloží přímo ve svém webovém prohlížeči. K těmto přihlašovacím údajům se ale nedostanou například z mobilních zařízení a především se tak vystavují neúměrnému bezpečnostními riziku. Řada internetových hrozeb útočí právě na počítače ve snaze získat přístup k databázi v internetovém prohlížeči,“ říká Patrick Müller, Consumer Sales Account Manager, tým Norton společnosti Symantec.

„Lidé si příliš často ve spojení s hesly vytváří špatné návyky – používají stejná a slabá hesla pro všechny své účty nebo si je píší do jednoho souboru a ukládají do počítače,“  tvrdí Marian Merritt z týmu Norton společnosti Symantec. „Hesla se na internetu používají již velmi dlouho a počet hesel, která si musíme pamatovat, se neustále zvyšuje.“

Symantec proto uvedl bezplatnou cloudovou službu Norton Identity Safe, která má umožnit ukládat a synchronizovat všechny hesla z PC, Mac počítačů nebo přístrojů s Androidem či  iOS. Cílem je ochrana identity uživatele a také ochrana před nebezpečnými stránkami přímo ve výsledcích vyhledávání.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz