Tracky: Týmová spolupráce ve stylu sociální sítě

Roman Kadlec | 19.04.2012 | Internet a služby | 1 komentář

Sociální sítě se v dnešní době využívají především na zábavu a komunikaci s ostatními lidmi. Nově spuštěný portál Tracky se snaží tento koncept povznést na vyšší úroveň a vytvořit sociální síť zaměřenou primárně na týmovou spolupráci a zvyšování produktivity. Klade přitom důraz na jednoduchost, přehledný design a na dobře zvládnuté základní služby.

Tracky se snaží vzít to nejlepší z ostatních sociálních sítí a pomocí těchto prvků vytvořit pracovní nástroj. Jedná se tak o kombinaci řešení pro profesionály s klasickou sociální sítí. Svým způsobem Tracky můžeme považovat za virtuální seznam úkolů.

Klíčem je plnění úkolů
Základem portálu jsou takzvané tracks, které mohou připomínat tweety ze sociální sítě Twitter. V principu však jde o zadané úlohy. Ty lze třídit podle data vytvoření, data změny nebo stupně priority. Úkoly také lze sdílet, definovat data v rámci kalendáře, komentovat a přidávat k nim přílohy. Po splnění je pak track odškrtnut jako vyřešený.

Tracky kombinuje vlastnosti více platforem a aplikací v rámci jednoho portálu a umožňuje také přenos zpráv či hotových výsledků i do Twitteru, Facebooku či do služby Pintrest. Právě v tomto by měla spočívat hlavní výhoda služby – nabízet vše nezbytné pro spolupráci na jednom místě. Lépe než ze slovního popisu si představu uděláte z krátkého videa, které je pod článkem.

Službě nechybí ani klasické rysy sociálních sítí, tedy poznávání a komunikace s jinými uživateli. Tracky proto umožňuje zvát ostatní uživatele, chatovat, vytvářet skupiny atd. K dispozici jsou také jednoduché veřejné profily ve stylu služby About.me či LinkedIn. Profesionálové zde mohou vyplňovat svoje zkušenosti, pracovní pozice i bližší informace o sobě. Na jednom místě tu také mohou integrovat i svoje další profily z jiných sociálních sítí.

Služba, která je momentálně ve fázi beta testování, nabízí bezplatný účet s omezením na 5 projektů a s velikostí datového úložiště 100 MB. V blízké budoucnosti přibude možnost aktivace prémiového účtu s neomezeným počtem projektů. K dispozici bude mít každý uživatel za cenu 5 dolarů na měsíc 1 GB prostoru. To je poměrně příznivá částka.

Nechybí ani podpora mobilních zařízení v podobě aplikace pro iPhone, Android by se měl dočkat vlastní aplikace během několika týdnů.

Zdroj: IT News.sk

Článek je součástí tématu Bohatší komunikace nejen v rámci podniku. Partnery tématu jsou firmy:

1 komentář u článku “Tracky: Týmová spolupráce ve stylu sociální sítě”

  1. Ondra Jaroš napsal:

    Nejsem si moc jistý, co je na tom tak výjimečného.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz