Windows Intune 3.0 s podporou mobilních zařízení a tabletů

Martin Noska | 25.04.2012 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Microsoft uvolnil k testování připravovanou verzi cloudového nástroje Windows Intune 3.0, který umožňuje ve firemním prostředí na dálku spravovat a zabezpečovat počítače uživatelů.

Testovací beta verze Windows Intune 3.0 označená jako April 2012 Pre-release přináší mj. poptávanou podporu mobilních zařízení a tabletů, samoobslužný portál s podnikovými aplikacemi nebo vylepšené možnosti v oblasti definic skupin uživatelů i zařízení. Uvolnění finální třetí verze Windows Intune na český trh se očekává na přelomu května a června letošního roku. Přístup k testovací verzi Windows Intune 3.0 získáte po registraci na webu Microsoftu.

Nová verze Windows Intune má také firemním IT oddělením umožnit nastavovat pro mobilní zařízení bezpečnostní politiky, vynutit si ochranu zařízení heslem či šifrováním a dokonce i mobilní zařízení na dálku vymazat v případě, že by hrozilo jeho zneužití například po krádeži (některé funkce jsou závislé na podpoře ze strany konkrétního operačního systému na daném zařízení). Spravovat bude možné kterékoliv mobilní zařízení či tablet využívající Exchange ActiveSync, ať už jde o zařízení se systémem Windows Phone, iOS či Android.

Další novinkou v třetí verzi Windows Intune bude samoobslužný internetový podnikový portál, který firemním uživatelům nabídne přístup k ověřeným aplikacím, softwaru a instalačním balíčkům připraveným správcem infrastruktury k přímé instalaci. Portál také poskytne uživatelům přístup k základním údajům o stavu provozovaných zařízení nebo možnost kontaktovat IT podporu.

Rovněž nastavení, údržba a správa uživatelských účtů, včetně definování práv a bezpečnostních politik, bude v další verzi Windows Intune jednodušší, a to zejména z pohledu správců infrastruktury. Nasazení větších balíčků software na spravované počítače pak bude díky technologii optimalizace šířky přenosového pásma a datových toků plynulejší než dříve.

U dosavadních zákazníků dojde k aktualizaci na novou verzi automaticky a také cena zůstane na dosavadní úrovni.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz